Долар твердо зберігав позиції валюти-притулку, тоді як євро коливався близько 20-річного мінімуму, оскільки Європа зіткнулася з проблемами енергопостачання та ширшими проблемами економічного зростання. Про це йдеться в огляді світового валютного ринку за 22 серпня, опублікованому Reuters, передає The page.
Курс євро досяг найнижчого рівня з кінця 2002 року — 0,9926 долара.
Однією з важливих причин такого спаду стало повідомлення про те, що Росія призупинить постачання природного газу до Європи газопроводом «Північний потік – 1» на три дні наприкінці серпня. Це стало ще одним нагадуванням про нестабільний стан енергопостачання континенту.
Спекотна погода в Європі вже створила значне додаткове навантаження на системи енергопостачання, і зростають побоювання, що будь-які перебої у зимові місяці можуть мати руйнівні наслідки для ділової активності.
Фунт стерлінгів також упав до нового 2,5-річного мінімуму і коливався біля цього рівня на рівні 1,17715 долара. Японська єна стабілізувалася на рівні 137,265 за долар після досягнення місячного мінімуму 137,705.
Австралійський та новозеландський долари були відносно стійкими. «Австралієць» зріс на 0,28% до 0,6898 долара, а «ківі» додав 0,28% до 0,6190 долара. Це пояснюють тим, що увага ринку була притягнута до слабкості перспектив Європи.
Інвестори очікують на публікацію даних про індекс ділової активності у виробничому секторі єврозони та Великобританії. Вони дадуть певне уявлення про можливу траєкторію зростання відповідних економік.
Гравці валютного ринку також чекають на протокол засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ) з питань політики (воно відбудеться 25 серпня). Очікується, що заяви банку будуть яструбиними (агресивними, жорсткими), попри те, що континенту загрожує спад економічного зростання.
В Азії долар торгувався на рівні 6,8652 проти юаня, недалеко від майже дворічного максимуму 6,8752, досягнутого 22 серпня.
Стосовно кошика валют, у якому євро має найбільшу вагу, індекс долара США твердо стояв на рівні 108,9, намагаючись перевищити 20-річний максимум 109,29, досягнутий у липні цього року.
Ще одна причина, через яку інвестори шукають притулку в доларах, — це ризик яструбиного повідомлення за підсумками засідання ФРС США 26 серпня.
Прибутковість еталонних 10-річних казначейських облігацій США зросла на 4 базові пункти за тиждень, до 3,0165%. Прибутковість дворічних облігацій зросла на 5 базисних пунктів, до 3,3102%.