Нд. Гру 22nd, 2024

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб на 24 лютого нараховувалося 16 896 активних компаній, серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи республіки білорусь, повідомляє RAU.

Як повідомляє Opendatabot, примітки щодо наявності російського/білоруського власника вже з’явилися в картці компанії в чаті Opendatabot на сторінці компанії на сайті, а також в АРI для банків та фінансових установ. Серед топ-20 компаній з найбільшим виторгом та прибутком (за 2020 рік) можна побачити три юрособи зі сфери ритейлу. Враховуючи, що Верховна Рада 3 березня 2022 року ухвалила Закон “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів”, ці активи теоретично можуть стати предметом примусового вилучення. Перелік конкретних об’єктів, що будуть націоналізовані, стане відомим лише після оприлюднення відповідного указу Президента України.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Магазини парфумерії Brocard 

ТОВ «Брокард-Україна» за даними Opendatabot, на 100% належить Indenon Holdings Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Брокард-Україна” є громадянка росії Тетяна Володіна. В росії вона керує мережею магазинів «Л’Этуаль» (ООО «Алькор и Ко») – другого в країні за товарообігом ритейлера в сегменті косметика та drogerie.

Як повідомляється на Facebook сторінці Brocard Ukraine, ООО «Брокард-Україна» – оператор парфюмерно-косметичного ринку України в сегменті luxury. У компанії 99 магазинів в 26 містах України під брендами BROCARD, Kiehl’s і М.А.С, інтернет-магазин Brocard.ua, 1700 співробітників і більше 1,6 млн. постійних клієнтів. У магазинах мережі представлено 350 світових марок преміальної косметики.

Контрольний пакет в «Брокард-Україна» росіяни отримали ще у 2010 році разом із придбанням контрольної долі в ТОВ «Егзагон» (великий дистрибютор парфумерії Hexagone, який працює з мережею Brocard). Ця компанія також є в переліку Opendatabot. Засновник – кіпрська Nevioco Holdings Limited, а кінцевим власником є та сама Тетяна Володіна.

Фірмові магазини «М’ясна гільдія & Gremio de la carne» 

ТОВ «Житомирський м’ясокомбінат», засновником якого є група компаній Альянс, також належить громадянину росії Армену Мелікяну. Директором ГК Альянс працює його син Давид Мелікян, якому належить лише 0,4% долі в ТОВ «Житомирський м’ясокомбінат».

У другій половині 2000-х керівництвом компанії було прийнято рішення про створення власної мережі фірмових магазинів «М’ясна гільдія & Gremio de la carne». За 2005-2010 роки в Житомирі та Києві було відкрито більше 60 фірмових торгових точок. Скільки їх зараз – наразі не відомо.

АЗС Татнефть

ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна» є одним із підрозділів бізнесу російської компанії «Татнефть им. В. Д. Шашкина» в Україні. Також 36% акцій + 1 «золота» акція належать властям республіки Татарстан.

Як раніше повідомляли профільні ЗМІ, після зміни керівництва в ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна» (колишній директор – Іван Шарій, новий – Рафаель Гайнутдінов) компанія мала намір оптимізувати та розвивати роздрібні продажі палива.

Минулого року Татнафта вирішила акцентувати увагу на якісній складовій мережі АЗС, у зв’язку з чим планувала зменшення кількості об’єктів. На продаж збиралися виставити 31 АЗС та сім нафтобаз у Харківській та Полтавській областях, які не увійшли до матриці розвитку компанії в Україні. На той момент Татнафті в Україні належали 91 АЗС, дев’ять нафтобаз та одна ГНС у Харківській та Полтавській областях.