Як ритейлери та компанії суміжних галузей підтримують українську армію та українських громадян під час війни з Росією, пише RAU.
Можливість зняти готівку на касі магазину чи АЗК
Зараз у мережах магазинів та АЗС є можливість знімати від 500 грн до 6000 грн. Для цього потрібно оплатити будь-яку покупку платіжною карткою і під час розрахунку попросити касира зняти з неї потрібну суму готівки. Можливу суму видачі на касі варто уточнювати у касира. В НБУ наголошують, що це важливо, адже власнику картки не потрібно шукати банкомат, наражаючись на небезпеку. Натомість підприємству не потрібно думати про те, як здійснити інкасацію готівки у воєнний час. Нижче наведено перелік ритейлерів, де можна зняти готівку (може доповнюватися).
- Супермаркети: АТБ-Маркет, Сільпо, Фора, Fozzy, Varus, Novus (до 500 грн), Roshen (до 500 грн), ЛотОК , Thrash! Траш, Точка, Сім23 (до 2 000 грн);
- АЗС: ОККО, Укрнафта (до 5 000 грн), БРСМ-Нафта, WOG; Аптеки: Біла ромашка, Аптека Доброго Дня, Аптека АНЦ, Аптека Копійка, Аптека 9·1·1, Аптека оптових цін;
- Інші мережі: Лінія магазинів EVA (до 2 000 грн).
АТБ
За перший тиждень військової агресії на території України корпорація АТБ надала українцям допомогу продуктами харчування та товарами першої необхідності на десятки мільйонів гривень. Допомогу отримали організації критичної інфраструктури, волонтерські рухи, медустанови, міські та селищні адміністрації, місця тимчасового знаходження переселенців, населення у гарячих точках країни.
Для підтримки обороноздатності країни корпорацією АТБ перераховано до держбюджету 100 млн грн авансового податкового платежу. Незважаючи на обстріли та складну ситуацію у місті Київ, столичний Охмадит, де лікуються діти з онко з усієї країни, отримав 20 тон продуктів та товарів першої необхідності. Також мирним жителям у містах, що зазнають авіанальотів та бомбардувань компанія надала підвальні приміщення своїх працюючих магазинів під бомбосховища, де також сформовані запаси питної води.
Епіцентр
Епіцентр спільно з КМДА створили Гуманітарний штаб по забезпеченню найнеобхіднішим військових, відділення територіальної оборони, мирних жителів. “Станом на сьогодні Епіцентр виділив понад 100 млн грн на допомогу в обороні країни, і виділятиме й надалі. Окрім того, мережа надала свій транспорт (фури, будівельну техніку, мікроавтобуси та ін.) на потреби українського народу і перевезення вантажів, в т.ч. з Європи”, – говорить співзасновниця Епіцентр К Галина Герега.
Щодня у пункти прийому допомоги, створені компанією на Лівому та Правому березі міста, надходять десятки тонн вантажу: їжа, медикаменти, одяг, товари першої необхідності. Допомога розприділяється насамперед військовим, відділенням тероборони та тим, хто найбільше потребує: людям похилого віку, людям з інвалідністю, одиноким матерям. Також Штаб створив електронну платформу https://potreby.kyivcity.gov.ua/, на якій усі, у кого є можливість, можуть приєднатись зі своїми пропозиціями щодо підтримки міста.
LC Waikiki
Наразі в Україні працює шість магазинів LC Waikiki – в Ужгороді, Чернівцях, Хмельницькому, Івано-Франківську, Львові і Тернополі. Усі вони співпрацюють з Червоним Хрестом, волонтерам, ТрО і лікарнями. Наприклад, на потреби Червоного Хреста ритейлер виділив 3 млн грн, для ТрО – передає техніку. Більше 6000 одиниць одягу було передано людям, які вимушені були покинути свої домівки і потребують допомоги.
Eldorado
Уся логістика, вантажівки групи компаній Eldorado зараз займаються перевезенням гуманітарної допомоги по всій країні. Працюють на потреби Територіальної оборони, Збройних сил України, волонтерів та громадських і благодійних організацій.
Сільпо
У Сільпо повідомили, що відкривають збір коштів спільно з фондом «Повернись живим». «Ви можете віддати свої бали на благодійність, ми конвертуємо їх у гроші та передамо фондові. Кожен бал має значення!» – написали на сторінці компанії у Facebook.
Фора
Супермаркети Фора також пропонують клієнтам перерахувати накопичені бонуси на рахунок підтримки ЗСУ, який створив Нацбанк України. Для відправки потрібно зайти в застосунок Фора, вибрати розділ «Бали добра», потім – «Допомога армії» та вказати кількість балів, які конвертуються у гривні та будуть зараховані на допомогу ЗСУ.
Нова пошта
Компанія Нова Пошта, як логістичний оператор, долучилася до гуманітарних проектів ініціативи HELP UKRAINE. Це гуманітарна лінія допомоги, завдяки якій волонтери зі всього світу можуть в найкоротші терміни підтримати Україну. Для цього було відкрито окремий логістичний склад, у місті Хелм, Польща.
Ліки, продукти, постіль, гігієна та чимало іншого, що вимушено та терміново потребують українці, тепер доставлятиметься швидше а логістичний ланцюжок буде простішим. Адреса складу та веб-сайту ініціативи, де можна дізнатись про все детальніше – за посиланням. Пароль для співпраці – Help Ukraine. Крім того, Нова пошта віддала свій вільний автопарк для соціальних потреб української армії та тероборони.
Бренди made in Ukraine
Багато українських брендів зараз допомагають одягом українським захисникам та громадянам. Український бренд MustHave долучився до волонтерської діяльності та виділив 300 одиниць (розміри 32-42) жіночого теплого одягу для тих, хто потребує. Забрати його можна в Бердичеві, зателефонувавши за номером +38 063 530 53 63.
Бренд жіночої білизни Jasmine Lingerie перекваліфікувався на виробництво спідньої білизни для тероборони. А бренд Vovk шиє для захисників України теплі світшоти, костюми, шапки та інший одяг.
Arber
Компанія Arber повідомила, що безкоштовно надасть верхній одяг, шкарпетки та нижню білизну, футболки, одяг для дітей. Більша частина товару знаходиться в Одесі, великий обсяг — у всіх обласних центрах від Вінниці до Ужгорода. За запитом компанія розглядає можливість надати допомогу в різних точках України. Організації, що займаються допомогою армії або цивільному населенню, можуть звертатись в приватні повідомлення в Facebook Messenger компанії або до Instagram @nikitashp.
EVA
Станом на 7 березня оперативний штаб EVA надав допомогу за 150 запитами волонтерів, органів влади та представників територіальної оборони із 93 міст та селищ в 22 областях. “Ми починали з 5 людей, а сьогодні вже понад 50 співробітників задіяні у наданні допомоги (не враховуючи персоналу магазинів)”, – говорять в компанії.
Watsons
Команда Watsons збирає товари першої необхідності для тероборони, біженців, воєнних, воєнкоматів та громадян, які опинились у скрутному становищі.
Аптека АНЦ
Генеральний директор мережі аптек АНЦ Микола Щербина повідомив, що передає медикаменти зі своїх зачинених аптек на потреби армії.«У нас більше ніж 200 аптек не відкрились через відсутність персоналу. Ми готові безоплатно передати весь необхідний товар у цих аптеках на потреби ЗСУ та ТРО», – написав Микола Щербина на своїй сторінці Facebook.
robota.ua
Платформа robota.ua надала безкоштовне розміщення всіх вакансій на своїй платформі. Їх можна опублікувати власноруч, якщо є кабінет роботодавця. Якщо ж у є термінова потреба в людях (волонтери, водії, бармени для приготування бандерівського смузі), але немає можливості опублікувати вакансію – заповнюйте форму: http://surl.li/bltyn, платформа оперативно розмістить її з пріоритетом у видачі.
Цю форму створено саме для оголошень про роботу, спрямовану на підтримку армії та перемогу у війні. Зверніть увагу: представники платформи вручну перевіряють всі розміщені вакансії, щоб не залишити ворогу шансів розповсюджувати свої нікчемні оголошення.
МХП
Днями компанія Наша ряба, що входить до МХП, безкоштовно роздала ціле авто курятини на вулицях Києва за одну годину. Зараз у Наша ряба готові передавати продукти безкоштовно і тим, хто потребує цього найбільше – Збройним силам України, Територіальній обороні, лікарням і біженцям. Заявки можна відправляти на електронну адресу dopomoga@mhp.com.ua. В цілому ж вже 4000 тонн безкоштовної продукції (на загальну суму більше 200 млн грн) вже отримали від МХП та Благодійного фонду «МХП – Громаді» ті, хто її потребує найбільше.
Multiplex
Мережа кінотеатрів Multiplex пропонує тим, у кого залишилися невикористані квитки у кіно, надати їм дозвіл перерахувати кошти за них на підтримку української армії. Для цього треба перейти у форму за посиланням та обрати відповідний варіант. Якщо ж хтось бажає отримати повернення коштів на свою картку, повідомити про це можна також через форму.
Книгарня Yakaboo
Книгарня Yakaboo відкрила безкоштовний доступ до книжок у мобільному застосунку. З 1 березня в мобільному застосунку Yakaboo всі українці можуть безкоштовно читати і слухати аудіо та е-книжки. «Ми хочемо, аби в ці непрості часи війни ви мали доступ до книг, могли заспокоїтися, почитати разом із близькими, відволікти дітей від подій навколо», – розповідають у компанії.
Varus
Гуманітарний штаб Varus допомагаю військовим та ТрО за потребою: передача 30 піддонів продуктів харчування Херсону, обладнання спеціального притулку для сімей біженців із зони бойових дій у Дніпропетровській області та інше. Крім того, бонуси Varus можна переказати на допомогу нашим захисникам у фонд «Повернись живим».
!Fest
Львівський холдинг емоцій !Fest на час війни сконцентрував свою діяльність в Фонд вільних і небайдужих на двох місіях:
- гуманітарній (потребуючим жінкам та дітям, які виїжджають закордон, які не мають фінансів, тимчасово виїхати закордон та отримати там соціальну підтримку). Штаб працює на площі Ринок, 32 у Львові.
- продуктовій (годують переселенців та тероборону). Якщо ви приїхали до Львова, і потребуєте їжі, замовляйте обіди та вечері: (050) 371 18 84 / zamov@fest.catering
Andre Tan
Fashion_рітейлер Andre Tan відшиває одяг для наших захисників. У українців бренд просить допомогу про закупівлю тканини у Західній Україні, оскільки на виробництво для військових уходить вся наявна тканина в компанії. Одяг, звичайно ж, віддається безкоштовно.
АЗС WOG
Мережа АЗК WOG щодня передає захисникам та медикам безкоштовне пальне. Зокрема, лише 2 березня мережа АЗК WOG безкоштовно передала нашим захисникам та медикам 23 857,66 л пального:
- 9 893, 04 л пального для транспорту поліції та Служби безпеки України;
- 2 800 л пального для швидких та ДСНС;
- 9 269,62 л пального для транспорту ЗСУ та тероборони;
- 1 895 л пального передали волонтерам.
Мережа АЗК Glusco
Директор мережі АЗС Glusco Віталій Вандич оголосив про готовність надати ЗСУ все пальне, яке залишилося на заправках, а також усі бензовози компанії. Також він зазначив, що заправки відкриті для українських військових, яким необхідно поповнити запаси їжі та води. «У нас частина заправок зачинена. Тим не менше ми даємо добро для військових і тероборони забирати воду і продукцію і з зачинених заправок. Де будуть наші працівники, видадуть вони», – написав Віталій Вандич на своїй сторінці у Facebook.
Мережа АЗК OKKO
Мережа заправок OKKO передала 50 000 літрів пального Благодійному фонду «Повернись живим». А також безкоштовно готує каву та хот-доги для захисників та захисниць країни на всіх працюючих АЗК.
Київстар
У компанії виділили 10 млн грн до благодійного фонду «Повернись живим» на гуманітарну допомогу українським військовослужбовцям. «Також невдовзі оплатимо позачергово до держбюджету близько 640 млн грн податку на прибуток за четвертий квартал 2021 року», – розповіли в Київстар.
У компанії також нагадали, що всі абоненти передплаченого зв’язку теж можуть долучитися та підтримати військовослужбовців завдяки SMS. Для цього треба надіслати повідомлення за номером 88009. І з вашого мобільного балансу буде перераховано 10 грн до фонду «Повернись живим».
Bolt
Сервіс таксі Bolt перерахував 1 млн євро на підтримку України, а протягом наступних двох тижнів надійдуть ще понад 4 млн євро. Про це у Twitter повідомив CEO та засновник Bolt Маркус Вілліг: «Ми виступаємо проти російського вторгнення в Україну. Ми разом із нашими 112 співробітниками в Україні. Слава Україні!»
Kabanchik.ua
Онлайн-сервіс замовлення послуг Kabanchik.ua запустив категорії для волонтерської допомоги. Якщо потрібні медикаменти, їжа, одяг, транспорт, житло або хтось хоче сам запропонувати допомогу – заходьте на сайт Kabanchik.ua і вибирайте категорію «Допомога». Далі вкажіть потрібну категорію та напишіть деталі. Після цього сервіс підбере волонтера, який зможе допомогти.
Uklon
Компанія запустила проект Волонтер, який працює на базі контакт-центру Uklon. Туди цілодобово приймаються запити для потреб військових, тероборони, лікарень та інші. Ініціатива працює тільки в Києві, але в планах розширювати її на інші міста. Вартість усіх поїздок покриває Uklon.
«За один неповний день роботи ми здійснили 51 волонтерську поїздку. Завдяки цьому вдалось передати 1000 літрів пального, а лікарні отримали 100 порцій їжі та напоїв. Крім того, перевезли до лікарень медикаменти, донорів і персонал», – заявили в компанії.