Про це йшлося на першому засіданні нещодавно створеної спільної Українсько-Турецької торгово-промислової палати, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми виходимо з того, що цей рік має стати вирішальним для фіналізації Угоди (про вільну торгівлю – ред.). Спільна торгово-промислова палата має стати важливим системним неформальним елементом у взаємодії українського та турецького бізнесу, що забезпечить оперативну комунікацію між діловими колами, надасть можливість отримувати достовірну та актуальну інформацію», – сказав Надзвичайний і Повноважний посол Туреччини в Україні Ягмур Гюльдере.
Дипломат указав, що рівень товарообігу між нашими країнами за минулий рік досяг позначки $5 млрд, і є потенціал для його збільшення.
«Наша мета – обсяг товарообігу на рівні $10 млрд. З підписанням Угоди про вільну торгівлю ми легко досягнемо цього показника», – упевнений посол.
Він також наголосив, що попри пандемію торік Туреччину відвідали 1 млн громадян України – це не лише результат роботи туристичної сфери, а й вияв прихильності з боку українців.
Співголова від української сторони Сергій Савчук у виступі окреслив завдання Українсько-Турецької торгово-промислової палати, серед яких збір нових ідей для торгівлі, інвестицій, спільна українсько-турецька діяльність у різних сферах.
«У наших силах надати пропозиції уряду щодо покращення умов та розв’язання наявних «вузлів». Це не про лозунги, а про реальні дії та інструменти в інтересах обох країн, їхнього бізнесу», – сказав Савчук.
Співголова від турецької сторони Озер Матлі відзначив у виступі, що відносини на рівні глав держав, на рівні бізнесу між нашими країнами вибудовані в дуже позитивному та активному ключі – і вони продовжують зміцнюватися. За його оцінкою, найуспішніша з галузей співпраці зараз – будівельна.
Як заявляв міністр фінансів Сергій Марченко, цього року Україна розраховує на збільшення торгівлі, в тому числі за рахунок розширення спектра товарів і послуг, які будуть постачатися до Туреччини – і в зворотному напрямку. Також є зацікавленість розширювати лінійку експортної української продукції за рахунок товарів з високою доданою вартістю та спільних інноваційних проєктів.