У державній програмі “Національний кешбек” зареєструвалися вже понад 3,5 млн українців та 1500 вітчизняних виробників.
Ритейлери теж відіграють чималу роль у цьому процесі, адже саме через їхні мережі і можна придбати товари, за які покупці отримують 10% компенсацію.
Як можливість отримання кешбеку впливає на поведінку споживачів і ритейлерів дізнавався Forbes, передає УРТЦ.
Що “Нацкешбек” приніс ритейлерам?
У програмі беруть участь національні ритейлери АТБ, “Аврора”, “Сільпо”, Novus, “Епіцентр К”, WOG, ОККО та інші.
“Національний кешбек” працює виключно в безготівковій формі й лише із продавцями на загальній системі оподаткування, що має забезпечити більший обсяг повернення коштів податками.
Мережа АТБ долучилася до проєкту 2 вересня, однак майже два місяці ще пішло на технічні доробки: позначки на товарах, які підпадають під “Нацкешбек”, з’явилися тільки у 20-х числах жовтня, тоді ж запрацювала можливість дізнатися у застосунку «Скануй-купуй», чи зареєстрований товар у програмі.
Ми не можемо бачити у своїх системах дані щодо “Нацкешбеку” – ця інформація належить лише організатору цього проєкту, однак невеличке зростання продажів зареєстрованих товарів бачимо, – кажуть в АТБ.
Втім ритейлер спостерігає більшу активність споживачів у запитах щодо того, як долучитися й отримати кешбек.
У пресслужбі Retail Group (бренди «Велмарт», «Велика кишеня») надали більш конкретні дані. Так, у вересні продажі товарів українських виробників зросли на 8,3%, каже провідна фахівчиня зі зв’язків із громадськістю Світлана Шибецька.
Клієнти активніше купували засоби для прибирання, дезінфектанти та побутову хімію, додає вона.
У найбільшій мережі дискаунтерів “Аврора” продали товарів із програми “Зроблено в Україні” на 700 млн грн, наводить дані заступник комерційного директора з роботи із партнерами Максим Безрук. Кількість проданих “кешбечних” товарів – близько 30 млн. Наразі 250 партнерів «Аврори» беруть участь у програмі “Нацкешбек”, а кількість SKU товарів – 2500.
У мережі магазинів техніки та електроніки Comfy з початку старту програми продали 23 000 товарів українського виробництва.
Ми співпрацюємо більш ніж із 200 українськими та міжнародними брендами, що мають виробничі потужності в Україні, – каже комерційний директор Comfy Іван Павлик. – З них до програми “Нацкешбек” доєдналися 65% виробників, які зареєстрували 3500 SKU товарів.
У мережі аптек “Подорожник” очікують, що вплив програми буде найбільш помітним серед препаратів для лікування хронічних захворювань.
Загалом, представники всіх опитаних мереж позитивно оцінюють вплив кешбеку на споживчі настрої покупців.