Аналітичний центр KSE Institute представив 70-й випуск регулярного дайджесту про вплив виходу іноземних компаній на економіку рф, ділиться MMR.
За даними дослідження, відсоток іноземних компаній, які пішли з російського ринку, становить 29% на основі розподілу доходу, тих, що виходять, становить лише 16% від загального доходу (з часткою 40% підстатусів таких, що призупинили діяльність та 60% тих, що залишають ринок), а відсоток компаній, що залишаються, становить 55% доходу на базі виручки, отриманої в росії в 2022 році.
У жовтні 2024 року KSE Institute ідентифікував 11 компаній, які пішли з російського ринку. Зокрема 4 ліквідували свою роботу: виробник замків Abloy LLC, постачальник обладнання для пакування харчових продуктів Ishida, норвезьке підприємство Kongsberg Maritime та італійський бренд одягу Moncler.
Також 7 компаній продали свої бізнеси у жовтні 2024 року. Серед них французький виробник автомобільних компонентів A.Raymond Group, італійська будівельна компанія ANAS, німецький виробник автотехніки Benteler International, французький розробник ПЗ GRAITEC, італійський виробник електроніки для автопромисловості Magneti Marelli, британський виробник повсякденних товарів Unilever та австрійська страхова компанія UNIQA. Таким чином загальна кількість виходів компаній з російського ринку досягла 440.
«Ключовий висновок може бути наступним: на загальному фоні падіння доходів у 2022-2023 роках компанії, які прийняли рішення піти, заробили менше, ніж ті, хто залишились, і більше компаній перейшли з підстатусу «призупинили діяльність» до «залишають ринок», демонструючи посилене бажання розірвали відносини з росією», — підсумував KSE Institute.