Ср. Січ 22nd, 2025

Сполучені Штати є двигуном прогресу в багатьох галузях бізнесу, зокрема і в ритейлі. Порівняння ритейлу в США і Україні показує, що ці ринки сильно відрізняються як за структурою, так і за викликами, з якими вони стикаються.

Американський ритейл характеризується високою конкуренцією, широким розповсюдженням онлайн-продажів та потужною інфраструктурою, що дозволяє компаніям швидко адаптуватися до змін попиту та технологій.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Українська ритейл дизайнерка, Senior interior designer “Big Time Design”, Miami, Fl Анастасія Амані у колонці для Retailers порівняла особливості дизайну ритейл-просторів України та США. УРТЦ пропонує найцікавіше з матеріалу.

Особливості ринків

За словами Анастасії Амані, у Америці основна увага приділяється наданню зручності та різноманіття вибору для споживачів, включаючи можливості доставки на наступний день та обширні програми лояльності.

Натомість український ритейл змушений адаптуватися до нестабільної економічної та політичної ситуації, особливо в умовах війни.

Попри усі складнощі, українські мережі демонструють дивовижну стійкість, вітчизняний ритейл останніми роками показує тенденцію до значного зростання, особливо в онлайн-сегменті.

Таким чином, хоча американський ритейл може здаватися більш стабільним і розвиненим, український ринок демонструє дивовижну гнучкість і здатність адаптуватися до найскладніших умов, – каже Амані

Дизайн інтер’єрів у ритейлі між Україною і США має кілька ключових відмінностей, які зумовлені різницями в споживчих перевагах, економічних умовах і культурних особливостях.

Фокус на споживчий досвід

У Сполучених Штатах торговельні мережі орієнтовані на створення унікального досвіду для покупців. Магазини часто оформлюються тематично, значна увага приділяється атмосфері, освітленню та музичному супроводу.

Приклади таких магазинів включають Apple Store і магазини Nike, де дизайн спрямований на взаємодію з продуктами і створення у покупців відчуття інновацій та ексклюзивності.

В Україні ритейл більше зосереджений на функціональності та економічності, дизайн зачасту більш скромний та практичний. Це пов’язане з необхідністю оптимізувати витрати і враховувати економічні реалії.

Втім, відзначає спікерка, останніми роками українські ритейлери також почали приділяти більше уваги естетиці та комфорту.

Використання простору

У США, особливо в великих магазинах, часто використовуються відкриті, просторові планування, щоб підкреслити широкий асортимент товарів і створити комфортний простір для покупок. Важливим аспектом є зонування магазинів, щоб максимально спростити навігацію для покупців.

Українські магазини, особливо в умовах міської щільності та обмеженого простору, зазвичай використовують більш компактні та раціонально організовані інтер’єри. Тут важливо оптимально використовувати кожен квадратний метр, що часто призводить до більш насиченого і функціонального дизайну, – відзначає ритейл дизайнерка.

Технології та інновації

У США магазини активно впроваджують передові технології в дизайн інтер’єрів, наприклад: інтерактивні дисплеї, віртуальна реальність і системи розумного освітлення.

В українському ритейлі технології також починають відігравати все більш важливу роль, але їх впровадження проходить повільніше.

Матеріали і оздоблення

У американських ритейл-дизайнах часто використовуються високоякісні та дорогі матеріали, такі як натуральне дерево, скло, метал, щоб підкреслити престиж і статус бренду.

В українському ритейлі використовуються більш доступні матеріали, такі як ламінат і композитні матеріали. Однак у преміум—сегментах також можна зустріти використання високоякісних матеріалів.

На остаток експертка пропонує розглянути цікаві дизайни української мережі “Сільпо” та американського ритейлера Whole Foods з його ідеальною викладкою овочів та фруктів.