З 2023 року Святий Миколай перенесений на 6 грудня, а Різдво — на 24 грудня, через це календар свят для ритейлерів сильно змінився.
По-перше, свято Святого Миколая раніше ігнорувалось, але в останні роки увага до нього зростає. Про це свідчить зростання продажів з категорій товарів для дітей, які різко падають одразу після 6-7 грудня.
По-друге, більшість українців перейшли на святкування Різдва за новим стилем — 24-25 грудня. І що цікаво, цьому святу приділяють все більше уваги саме як родинному, також купуючи подарунки.
Зауважте, що подарунки на ці свята часто купують завчасно, у листопаді. Але пік все одно приходиться на другу половина грудня.
Ритейлу потрібно бути готовим до шаленого напливу, наповнити склади, налаштувати логістику та підготувати персонал.
Сам Новий рік все ще велике свято для українців, а отже 30-31 грудня — також традиційно активні дні з погляду продажів. А от вже до Різдва 7 січня уваги менше, особливо що стосується подарунків. Українцям полюбились картинки з американських фільмів, де подарунки дарують на Різдво у грудні, стійкої традиції подарунків на Різдво у січні у нас немає. При цьому ігнорувати плинність традицій не варто, – резюмує Колб.
Попри високу активність у листопаді, бізнес повинен пам’ятати про улюблену українську традицію — відкладати все на останній момент.
Тому після 18 грудня та аж до 7 січня включно ритейл знову спостерігає зростання трафіку.
Цифри 2023 року показали, що найбільш рекордним став період 25-29 грудня, ритейлерам вдалось перевершити показники навіть 2021 року, але й рекламні бюджети пішли вгору.