Пт. Лис 15th, 2024

Мінекономіки дозволило українським виробникам, продукція яких має особливу якість завдяки своєму географічному походженню, реєструвати географічні позначення. Прикладами таких географічних брендів є “херсонські кавуни” або “мелітопольська черешня”.

Про це йдеться у нових правилах реєстрації географічних зазначень, що набули чинності 16 серпня 2024 року, пише УРТЦ.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Використання географічних зазначень не лише підкреслює унікальність українських продуктів, а й сприяє розвитку наших аграрних регіонів. Це допомагає зберегти традиції і знання, що передаються місцевими виробниками з покоління в покоління, – каже заступник міністра економіки Віталій Кіндратьов.

Наказ відомства встановлює чіткі вимоги до реєстрації географічних зазначень для сільськогосподарських товарів, харчових продуктів і спиртних напоїв. У правилах детально описується, які компанії мають право на реєстрацію, які документи необхідно надати та як оформити специфікацію товару.

Заявлене географічне позначення повинне містити географічну назву, традиційну географічну або негеографічну назву або їхні похідні, що ідентифікують товар, який походить із певного географічного місця або території. Назва об’єкту може бути існуючою або історичною.

Що таке географічне позначення? Це назва місця, що вказує на походження товару з певного регіону і підтверджує його особливі властивості, репутацію або характеристики, що залежать від цього місця. Це може бути, наприклад, відомий сорт вина або місцевий сир, який виробляється лише в певному регіоні, – пояснюють у Мінекономіки.

У міністерстві також зауважили, що нові правила адаптовані до регламентів Євросоюзу, тож зареєстровані українські географічні зазначення можуть бути офіційно визнані та захищені на території ЄС.