Нд. Лис 24th, 2024

Гастробар Gabar від співвласника Галя Балувана, мережа крафт-барів Veselka від Одеського коньячного заводу, пивний бар Spin від Goodwine, Татар Бунар від Алекса Купера та інші. RAU підготувала добірку закладів, які відкрилися у ІІ кварталі 2024 року.

Мережа гастробарів Gabar від співвласника Галя Балувана

Співзасновник мережі Галя Балувана та власник бренду Multi Cook Володимир Матвійчук запускає абсолютно новий проєкт Gabar. Відкриття цього закладу відбулося  у червні у Луцьку на проспекті Волі, 54. Це гастро-бар, звідки й назва, в ньому поєднується декілька популярних форматів: кав’ярня, кафе, бар, ресторан із можливістю швидко скуштувати їжу ресторанного формату. Акцент на швидкій, смачній та корисній їжі високої якості за помірними цінами.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Матвійчук хоче докорінно змінити цей ринок, тому що бачить перспективи розвитку, вільний напрямок, куди можна швидко зайти.

Головне особливість закладу — кухня. У закладі є можливість швидко отримати будь-яку страву з меню – будь то м’ясо з гарніром та креп-суп, цукерки власного виробництва з кавою чи бургер, салат з соусом власного виробництва, італійську пасту власного виробництва, напої, морозиво і т. д. Загалом планується, що будь-яку страву клієнт має отримати за 5-7 хвилин.

Дизайн практичним і зйомний: у разі необхідності всі його елементи можна швидко демонтувати й перевезти на нове місце, будь-то через проблеми з орендодавцем чи просто звільнення кращої локації. Планування закладу теж максимально функціональне: без повноцінної кухні, окремо – барна стійка, місце, де готуються страви та столики. Планується запустити близько 100 позицій – це буде кондитерка, ресторанні страви, напої та соуси, морозиво власного виробництва, салатна група тощо. Окрім того, в меню Gabar буде й фаст-фуд: бургери, кебаб, лаваш і так далі.

Мережа крафт-барів Veselka від Одеського коньячного заводу

Одеський коньячний завод (ОКЗ), який входить у Global Spirits, виходить на ресторанний ринок з проєктом Veselka. Перший заклад нової мережі крафт-барів відкрився в Одесі у квітні й пропонує п’ять видів настоянок, зокрема яблучну і вишневу, також у меню є українське вино.

Керівник крафт-бару Veselka Сергій Дяченко розповідає, що проєкт планується розвивати як мережу за двома моделями франчайзингу — за першою франчайзі вкладається у відкриття закладу сам, за другою – він виконує роль керівника, а у відкриття та ремонт інвестує ОКЗ. Одну з двох цих моделей запозичили у польського ритейлера Zabka, який об’єднує понад 10 000 магазинів.

Вкладення у відкриття одного закладу Veselka сягають $190 000 при окупності 20 місяців. Таку вартість Дяченко пояснює детальним оформленням інтер’єру та освітленням бару, а площа закладу становить 75 кв. м. “Ми самі є виробником і одразу після виробництва доставляємо настоянки до закладу без посередників, складів та дистриб’юторів”, – зазначає топ-менеджер.

Зазначається, що Veselka має досить амбітні плани й до жовтня цього року компанія хоче відкрити заклади у Варшаві, Бухаресті, Таллінні, Ризі, Вільнюсі та Нью-Йорку.

Нагадаємо, що до алкогольного холдингу Global Spirits входять лікеро-горілчаний завод “Хортиця” у Запоріжжі, Одеський коньячний завод та дистриб’ютор “Українська торгова дистрибуційна компанія”. Протягом минулого року компанії групи сукупно заробили 8,4 млрд грн, що на 2,4% більше, ніж у 2022-му, не враховуючи ТОВ “УТДК”, яка тоді не подавала фінансової звітності.

Kvitkova Passage в Одесі

Заклад Kvitkova Passage відкрився в Одесі 19 квітня на вулиці Дерибасівській, 33. Цей заклад об’єднав два заклади в одному просторі: за кухню відповідає заклад Сицилійський Дворик, де готують піцу, пасту та сніданки, а за коктейлі, каву та лимонади – Kvitkova Bar.

Метою засновників було “відтворити” одеський Пасаж. Невдовзі там також планують відкрили б’юті-простір Daysy й міську пекарню.

Рестобар Not Only Wine у Житомирі

У Житомирі у квітні запрацював бар з їжею, коктейлями та найбільшою винною картою у місті. Заклад, який знаходиться на вулиця Михайла Грушевського, 5 А,  відкрили засновники мережі виномаркетів OKWINE та компанії Wine Hunters Ukraine, що займається імпортом та дистрибуцією алкоголю та їжі.

Меню, розроблене шеф-кухарем Олександром Гриценком, об’єднує страви середземноморської та східних кухонь. Зокрема, відвідувачі можуть замовити восьминіг з томатним соте, пате, каре ягня та печений перець з козячим сиром, том-ям, також пропонують винні закуски та торт шварцвальд.

Пивний бар Spin від Goodwine

У червні відкрився пивний бар Spin від Goodwine, який працює на вулиці Мечникова, 9, біля станції метро Кловська. Тут розливають з крану чотири вида пива. Крім того, тут можна спробувати будь-яке пиво з асортименту супермаркету Goodwine (Baladin, Lervig, Basqueland, Verdant, Omnipollo, Mikkeller), а це близько 350 позицій. Особливістю бару є колаборації з іншими броварнями. Наприклад, бар вже встиг створити пиво Hot Sour Tomato Gose із пивоварнею Sho Brewery та напій Berry Berliner Weisse з Underwood Brewery.

Команда планує проводити івенти, «головна мета яких розірвати замкнене коло «пиво й футбол», – кажуть власники. Тож у барі проводитимуть еногастрономічні дегустації [дегустації напоїв зі стравами].

Міністерство піци

У червні поблизу Хрещатику на вулиці Заньковецької, 15/4, відкрився новий заклад під назвою Міністерство піци від мережі ресторанів Ministry of від Спартака Велішаєва і Євгена Таллера. На відміну від попередніх монопроєктів, Міністерство піци має ширше меню й «виходить за межі стрит-фуду», пояснюють у команді. Меню піци для закладу розробив Ілля Сьомін. Окрім піци, доступні також основні страви й сніданки від шефа Дениса Діденка й коктейльна карта від Олександра Родіонова.

Татар Бунар в Одесі

У червні в Одесі відкрився ресторан бесарабської кухні Татар Бунар від ресторатора Алекса Купера. Адреса закладу: вулиця Леонтовича, 13. Назва Татар Бунар (означає татарський колодязь) на честь історичної назви міста, де виріс засновник проєкту.

У цьому закладі щоранку випікають житній хліб із цибулею, пшеничний, а також кукурудзяний зі шкварками й бринзою, також готують традиційний молдавський суп зама і власноруч виготовляють коров?ячу бринзу.

«Татар Бунар – це не молдавський чи болгарський проєкт. Тут ми готуємо їжу нашого регіону так, як нам її готували наші мами й бабусі. У меню буде їжа, яку я куштував усе своє дитинство вдома, на весіллях і в гостях», – зауважує алекс Купер.

Frenchi 29

В Одесі на Французькому бульварі, 41, відкрилось “сховане” кафе Frenchi 29, розташоване неподалік від «Собачого пляжу». Концепція закладу відображає історичний зв’язок Одеси з Францією та актуальний тренд на естетику простоти. Так, в меню є одеський тюлька-тост із солоними лимонами, французькі телячі щічки в червоному вині, макмафін з омлетом і беконом, натхненний сніданком у McDonald’s.

Ще одна особливість закладу – це сад під балконами будинку 1930-х років. «Музику не вмикають, тож можна почути пташок і звуки руху машин фірмовою одеською бруківкою», – зазначає команда.

Заклад відкрили засновник ITechX Solutions Денис Антонов, Руслана Антонова та колишня маркетологиня LouLou й Suke Даша Курилюк.

Mimosa Brooklyn Pizza в Чернівцях

Ресторан мережі Mimosa Brooklyn Pizza відтепер є й у Чернівцях. Піцу тут, як і в інших закладах мережі, випікають у печі. В меню є піца з куркою, броколі та копченим халапеньйо, чотирма видами сиру й гострим медом чи слабосолоним лососем і фенхелем. Також тут пропонують перші й основні страви, пасту, салати та десерти. Серед напоїв є коктейлі, пиво, сидр та лимонади.

«Тут немає відчуття закладу громадського харчування, ви просто в гостях у найкращих друзів зі смачною їжею й весело проводите час», – описують концепцію власники чернівецької Mimosa Дмитро Лукенчук, Олексій Назаров і Дмитро Бельмега (мережа закладів Ozzy Group). За процеси на кухні та в барі відповідала команда творців Mimosa з Києва.

Піцерія знаходиться на вулиці Кобилянської, 26. Заклад має літню терасу.

Книгарня-кав’ярня Вперта коза у Дніпрі

У Дніпрі на проспекті Лесі Українки, 3, нещодавно почала працювати книгарня-кав?ярня Вперта коза з «максималістичною казковою атмосферою, з купою деталей, щоби було цікаво довго роздивлятися». «Це місце, у якому не хочеться звертати увагу на час, бо тут є все для щастя: кава й книги», – описують концепцію в команді. У кав’ярні можна замовити каву, чай, матчу чи лимонад. А у книгарні представлені книги видавництв ВСЛ, Віхола, КСД, Абабагаламага, Комора та інших. Загалом тут є близько 4000 примірників книг. Поступово асортимент будуть поповнювати відповідно до вподобань містян.