Сб. Лис 9th, 2024

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) другий місяць поспіль тримається вище нейтрального рівня, у квітні він піднявся ще на 0,3 пункту – до 52,3 пункту, пише УРТЦ.

Про це повідомляє Національний банк, який розраховує показник щомісяця.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Оптимістичні прогнози щодо міжнародного фінансування, налагодження логістичних ланцюжків, сезонне пожвавлення бізнесу та збільшення внутрішнього попиту, а також сповільнення темпів інфляції сприяли позитивним настроям респондентів усіх секторів у найближчій перспективі, – йдеться у повідомленні НБУ.

Натомість стримуючими факторами для бізнесу залишаються пошкодження енергооб’єктів, збільшення витрат на логістику, оплату праці та брак кваліфікованих кадрів.

Підприємства торгівлі

Підприємства торгівлі значно послабили позитивні оцінки щодо своєї ділової активності, однак все одно тримаються вище нейтрального рівня.

На погіршення оцінок вплинуло збільшення логістичних витрат через блокування західного кордону: секторальний індекс у квітні становив 51.8 (у березні був 55.1).

Торговельні компанії менш упевнено очікували на збільшення обсягів товарообороту та обсягів закупівлі товарів для продажу. Респонденти зберегли позитивні прогнози щодо зростання вартості товарів, закуплених для продажу, та послабили оцінки щодо зменшення торговельної маржі, – зазначають в НБУ.

Підприємства будівництва

Підприємства будівництва продемонстрували найоптимістичніші очікування щодо економічних результатів своєї діяльності.

Цьому сприяли бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури, збільшення внутрішнього попиту та сприятливі погодні умови: секторальний індекс у квітні становив 53.4 порівняно з 53.5 у березні.

Респонденти впевненіше очікували на зростання обсягів будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів, а також прогнозували  збільшення закупівлі послуг підрядників, незважаючи на збереження негативних оцінок щодо їх доступності та вартості, – пояснюють у Нацбанку.

Інші галузі

У сфері послуг секторальний індекс зріс одразу на 2,5 пункти – до 53,1 пункту у квітні, все завдяки сезонному пожвавленню споживчого попиту, розширенню морського коридору та сповільненню темпів інфляції.

Секторальний індекс підприємств промисловості підвищився на 0,7 пункту – до 51,7 пункту. Опитані  підприємці галузі зберігають позитивний настрій завдяки налагодженню логістичних ланцюгів, стійкому споживчому попиту та уповільненню інфляції.