Книгарня Плекай не тільки з книгами, а й з пивом, незабаром можна буде завітати у триповерховий простір в центрі столиці та нові відкриття Книгарня Є, Буква, Книжковий клуб сімейного дозвілля та інших мереж в матеріалі RAU.
Повномасштабне вторгнення докорінно змінило книжкові смаки українців. Дитяча проза просіла, але зросла сучасна українська поезія. А ще попри війну книжкові магазини продовжують відкриватися, експериментуючи з форматами. Дехто пропонує навіть бар не з кавою, а крафтовим пивом.
За два місяці плюс дві нові крамнички Книгарня Є
Мережа Книгарня Є активно розвивається, відкриваючи нові торговельні точки. За два місяці стало на дві крамнички більше:
- Перед новим роком в Чайках під Києвом з’явилась перша книгарня, площею 78 м. кв. В ній понад 10 000 найменувань сучасної, класичної та дитячої літератури, а також навчальні посібники. Це вже другий магазин Книгарня Є, який розташований в передмісті столиці – в 2019 році книжковий магазин почав працювати в місті Вишневе.
- В кінці січня нова Книгарня Є запрацювала в Софіївській Борщагівці за адресою: вулиця Академіка Шалімова, 67. Його площа – 110 кв. м.
Нагадаємо, в мережі загалом працює 57 книгарень по всій Україні.
Триповерхова книгарня-кав’ярня Сенс на Хрещатику
Підприємець Олексій Ерінчак разом з партнерами (платформа Work.ua, інститут Projector та девелопер Alterra Group) відкриває на Хрещатику, 34, в колишньому приміщенні Всі.Свої Декор триповерхову книгарню з кав’ярнею та простором для івентів. Про це пише Forbes. Площа сягатиме 1500 кв. м. Перші два поверхи мали відкритися вже в січні 2024 року, але наразі такої інформації немає. Також у нової книгарні вже є і своя сторінка в Instagram, щоправда, з одним дописом, а в сторіс опублікували світлину з натяком, що незабаром відкриття.
Також нагадаємо, перша книгарня Сенс з’явилася в грудні 2021 року в Києві за адресою: Микільський провулок, 1.
Плекай на Подолі з книгами та пивом
На початку грудня відкрилася незвична крамничка рідкісних та вживаних книг Плекай. Знаходиться на Подолі за адресою: за адресою вул. Спаська, 22. Особливість закладу в тому, що тут приймають книжки від читачів та можна обрати приємну опцію:
- Віддати книги на реалізацію і щомісяця отримувати оплату в разі, якщо книги купили;
- Просто подарувати їх книгарні, щоб підтримати проєкт;
- Відмовитись від оплати собі і тоді ці кошти будуть передані в благодійний фонд UA.Ants.
Ще з незвичного – тут можна випити келих крафтового пива. В книгарні запевняють, що добре знаються на книжках та пиві. «Келих пива під час читання дозволить створити розслаблену атмосферу і глибше зануритись у книгу», – написали в дописі на сторінці Instagram.
Мережа Bookling оновлює крамницю в БФК Gulliver
Оновлену книжкову крамницю обіцяють відкрити в лютому та запевняють книголюбів в дописі в Instagram: «Не лякайтесь, з нашими книгами все добре, ми просто вирішили оновити книгарню, щоб подарувати вам ще більше приємного досвіду».
Нова книгарня Книжковий клуб сімейного дозвілля в Стрию
На початку лютого нова книгарня Книжковий клуб сімейного дозвілля відкрила свої двері у місті Стрий за адресою: вул. Валова, 9/10.
Одразу дві книгарні Буква на Львівщині
Мережа Буква активно розширюється. Наприкінці листопада відкрили нову книгарню в місті Стрий, Львівської області за адресою: пр-т Чорновола, 35/37.
А на початку лютого ще одну крамничку в ТРК Victoria Gardens (м. Львів) на другому поверсі.
Книгарня Є про читацькі вподобання українців
Аналітики Книгарня Є провели дослідження та поділилися висновками:
- Найпопулярнішою категорією до війни була дитяча проза. У 2023 році лідером стала сучасна зарубіжна проза, а проривом минулого року можна вважати українську класику, яку все частіше почали обирати читачі. На другому місці – кримінальні та психологічні трилери;
- Минулоріч найбільше купляли книгу «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка;
- Найпопулярнішим автором стала Агата Крісті. Її книжок купили майже вдвічі більше, ніж, наприклад, Стівена Кінга чи Джорджа Орвелла;
- Серед українських авторів в Книгарня Є найбільшим попитом користувались книги Сергія Жадана, Макса Кідрука та Ілларіона Павлюка. Всі троє увійшли в топ-10 авторів в 2023 році;
- Категорією, що також суттєво зросла після початку повномасштабної війни, стала «Сучасна українська поезія». Зазвичай, вірші мало приваблюють українського читача. Проте Жадану, Вишебабі, та іншим авторам вдалось це змінити, піднявши продажі категорії в чотири рази;
- Найбільш просівша категорія – дитячі книги.