Вт. Гру 24th, 2024

Євросоюз та уряд Німеччини у межах ініціативи EU4Business нададуть 100 грантів до €10 тис. кожен для розвитку мікро-, малих та середніх підприємств України (ММСП), які мають інноваційний потенціал і спроможні експортувати продукцію.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України, пише The Page.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c
«Від початку повномасштабної російської агресії ЄС і Німеччина спільно через програму EU4Business здійснили п’ять грантових конкурсів, в межах яких надали понад €5,5 млн для 1100 українських ММСП. У часи війни надважливо підтримувати ММСП, щоб вони змогли вижити, а потім поступово відновитися та розвиватися. Кожен підприємець важливий і кожне окремо взяте підприємство допомагає країні: забезпечує робочі місця, сплачує податки та підтримує економічну діяльність», – зазначив Генрік Вітфельт, в/о керівника відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» представництва Європейського Союзу в Україні.

Заступниця міністра економіки України Надія Бігун висловила вдячність партнерам за грантову підтримку, особливо для тих підприємств, які займаються переробкою та виробництвом продукції високої якості. Ця допомога не лише сприяє розвитку бізнесу, але й допомагає забезпечити оборонні потреби країни, фінансуючись за рахунок податків, які платять ці підприємства.

Подати заявку на отримання гранту можна через сайт https://100grants4smes.net.ua/ – з 16 січня до 11 лютого 2024 року.

Результати конкурсного відбору будуть оголошені у першій половині березня на сайті грантової програми та у соціальних мережах. Також кожен заявник отримає лист на електронну пошту, що вказана в заявці.

Взяти участь у конкурсі можуть ММСП, що працюють у сферах:
  • переробки (машинобудівна, меблева, харчова та легка промисловість);
  • креативних індустрій;
  • логістики та транспорту;
  • інші сектори з потенціалом експорту або створення інновацій (наприклад, освітні та медичні послуги).
На що можуть бути використані гранти:
  • просування експорту;
  • сертифікація;
  • дослідження та розвиток (RnD);
  • тестування та перевірка;
  • реєстрація та захист інтелектуальної власності;
  • інші витрати.

Для успішної реалізації проєкту необхідно підтвердити розрахунок витрат в бюджеті, що має містити чіткі пояснення витрат з посиланнями, прикладами, попередніми контрактами тощо. В процесі оцінювання та відбору переможців команда проєкту буде детально розглядати бюджет та оцінювати його реалістичність.

60% від загальної суми грантової підтримки переможці конкурсу отримають після укладення грантового договору. Решта суми надійде після закінчення реалізації проєкту та успішного звітування.

Реалізацію проєкту потрібно розпочати одразу після отримання першого траншу грантових коштів. Проєкт має бути реалізований в термін до 6 тижнів з моменту отримання першого траншу фінансування.