На тлі відносно успішної роботи нового морського коридору з’явилися заклики поновити прямі контейнерні перевезення до портів Великої Одеси. «Таку перспективу слід оцінювати позитивно», – сказав в інтерв’ю The Page Дмитро Гончаров, виконавчий директор компанії Lukro.
Він додав, що в Асоціації міжнародних експедиторів України йдуть опрацювання в цьому напрямку, є зацікавлені потенційні учасники в особі судноплавних компаній, які готові поставити свої судна на ці рейси. «Оскільки сам процес ще на стадії узгоджень, не можу вдаватися у більш глибокі деталі», – пояснив експерт.
У будь-якому разі, від погоджень до початку роботи може пройти не один місяць. Це і вибір місця роботи (на якому терміналі), та принципів взаємодії учасників.
Окремим важливим питанням є оцінка ризиків. Покриття воєнних ризиків на воді вже має свою практику. Однак немає ні тарифу, ні вирішення питання щодо військового ризику на причалі, на території України.
Цей ризик не покритий не лише для Одеси, зазначив Гончаров. «Якщо трапиться приліт ракети до контейнерного поїзда на заході країни або до контейнера на терміналі в дунайському порту, то ситуація аналогічна. Як мені видається, підрядник (перевізник контейнера, власник термінала) пошлеться на форс-мажор, тобто вантаж для його власника буде втрачено. Подібний ризик, до речі, існує і для всіх вантажів, чи це зерно, метал чи олія в цистернах», – сказав експерт.