«Нова пошта», Dnipro-M, «Галя Балувана», «Суші WOK», Lviv Croissants, «М’ясомаркет», Aroma Kava — що спільного в різних назв? Під цими брендами працюють не лише творці бізнесу, а й сотні їхніх партнерів-франчайзі.
На початок 2022 року в Україні було приблизно 590 компаній-франчайзерів, тобто власників торгової марки. З ними співпрацювали 31,5 тис. франчайзі. З них 51% працювали у сфері послуг, 26% – у ритейлі, 23% – у громадському харчуванні, зазначає компанія Franchise Group. Її дослідження показало, що в умовах війни 43% власників франшиз продовжили масштабування та зберегли підтримку своїх партнерів. Тож підприємцю-початківцю є з чого вибирати.
Форум Franch Space
Днями в Києві відбувся форум Franch Space. У його рамках представили майже 50 різноманітних франшиз. The page представляє деякі з них.
Франшиза «Сімейної пекарні»
Компанія працює з 2009 року, франшизу почала пропонувати з 2014 року. Наразі її мережа налічує 450 пекарень у 70 містах. Заклади пропонують три формати. Найпростіший передбачає паушальний (одноразовий) внесок у розмірі $5 тис. та інвестиції від $18 тис. Найдорожчий – $8 тис. і від $25 тис. інвестицій відповідно. Заявляється, що строк окупності всіх варіантів становить від 10 місяців.
Франшиза «Сімейної пекарні»
Франшиза Cyberion
Франшиза кіберарен: паушальний внесок – $13,5 тис., інвестиції – від $70 тис., строк окупності – 12 місяців. Партнер отримує цілодобову технічну підтримку, підготовку персоналу, доступ до корпоративної бази знань і головне – доступ до турнірів клубної ліги з великими призами.
Франшиза «Фруктового каравану»
Франшиза передбачає продаж свіжих фруктів і овочів. Пропонуються три формати: відділ у великому магазині та два варіанти самостійних магазинів різної площі. У першому випадку знадобляться інвестиції від $1,5 тис. Власнику франшизи виплачується лише роялті в розмірі 1%. Окупність – від трьох місяців. Для магазину площею до 100 кв. м будуть потрібні інвестиції від $10 тис. Виплачується паушальний внесок від $1,5 тис. і роялті в розмірі 1%. Окупність – від 18 місяців.
Франшиза OnTaxi
Бренд таксі, запущений у 2016 році, зараз представлений у 50 містах України. Загальна кількість завантажених клієнтських застосунків – 3 млн. У середньому 100 тис. водіїв щодня виконують замовлення клієнтів. В одному населеному пункті франчайзер укладає угоду з одним партнером. Стверджується, що паушальний внесок спрямовується на маркетингове просування сервісу у своєму місті.
Франшиза OnTaxi
Франшиза мережі пекарень «Грузинський хліб»
Мережа пекарень існує з 2014 року. Зараз до неї входять 57 точок, з них 25 – у Львові, батьківщині мережі. Для роботи пекарні потрібна напруга 380 В, потужність – не менш як 27 кВт. Роялті – 4% від виручки плюс паушальний внесок у розмірі $7 тис. Необхідний обсяг інвестицій – приблизно $27 тис. Розрахунковий валовий прибуток (націнка) – 65%.
Франшиза GWater
Мережа автоматів із продажу питної води — водоматів зараз представлена у 80 містах, об’єднує 260 партнерів і налічує 1 100 апаратів. Інвестиції в одну локацію – $4 — 5 тис. Окупність – до двох років.
Франшиза PizzHub
Цей бізнес відкрився в Києві в березні 2020 року, у розпал ковідного карантину. Під час війни середня кількість чеків в одному закладі – 1000 на місяць. Фішка сервісу — запатентована настільна гра на коробці з піцою, у яку можна грати за допомогою телеграм-бота. Інвестиції у відкриття — $40,3 тис. (включно з паушальним внеском $7 тис.). Роялті — 3% від обороту. Строк окупності – 12 – 18 місяців.
Франшиза PizzHub
Франшиза Present Simple
Мережа шкіл англійської мови для дітей. На ринку з 2013 року. Франчайзі пропонують два напрямки заробітку: онлайн і офлайн. У 2021 та 2022 році відкрилися по п’ять нових шкіл. Для навчання використовується власна ІТ-платформа.
Роялті – 7%. Розмір паушального внеску залежить від величини міста і становить $1,9 тис., $2,9 тис. або $3,9 тис. Водночас загальна сума інвестицій оцінюється в $6,2 тис., $8,4 тис. і $9,6 тис. відповідно. Заявлений строк окупності – від шести місяців.
Франшиза мережі «Родинна ковбаска»
Мережа магазинів зараз представлена в 60 містах дев’яти областей України, налічує 174 заклади. Бізнес розпочинався як сімейний у Львові 1998 року. Продукти виготовляють на власних фермах. Рекомендована площа торгової точки партнера – від 30 кв. м. Паушальний внесок – $1,5 тис., роялті – 1%. Інвестиції – від 1,2 млн грн, окупність – від 18 місяців.
Франшиза FastKava
Франшиза FastKava
Мережа кав’ярень самообслуговування пропонує партнерам два пакети: стандартний і преміальний. Кав’ярні можуть розміщуватися на вулиці (інвестиції від $7 тис.) або в приміщенні (від $5 тис.). Найпростіша кавоварка призначена для приготування 50 порцій кави восьми видів. Максимальна споживана потужність машини – 1,4 кВт.