Ср. Лис 6th, 2024

ПриватБанк показав порівняльну статистику витрат громадян із банківських карток за два літні місяці. Виявилося, що українці в липні витратили зі своїх карток набагато більше грошей, ніж у червні. Як з’ясувалося, наші співвітчизники почали витрачати більше грошей на кафе та ресторани, а також збільшили витрати на ліки, передає today.ua.

Такі висновки випливають зі статистики за липень, яку опублікував ПриватБанк.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Українці оговталися від шоку, отриманого на початку війни і стали більше довіряти банкам. Громадяни вже не поспішають переводити в готівку всі свої банківські рахунки та активніше користуються безготівковими розрахунками. Так, у липні кількість розрахунків при покупках через термінали ПриватБанку зросла майже на 6% порівняно з червнем. Це означає, що українці здійснили за безготівковим розрахунком картками ПриватБанку на 10 мільйонів покупок більше, ніж у попередньому місяці.

А якщо рахувати у грошах, то обсяг безготівкових розрахунків за місяць зріс на 7,7% і досяг 48,4 млрд гривень. Саме таку вартість товарів та послуг українці сплатили у липні картками ПриватБанку.

У липні українці залишили більше грошей в аптеках та ресторанах

Аналіз безготівкових витрат українців розкрив як прогнозовані, так і несподівані факти. Наприклад, немає нічого дивного в тому, що в липні українці витратили більшу суму грошей на купівлю продуктів, ніж у червні. Ціни в Україні, на жаль, невпинно зростають. А з ними зростають і витрати громадян на продовольство. Загалом майже половина (49%) безготівкових розрахунків українців припадає саме на купівлю їжі.

Крім того, у липні було більше грошей витрачено на пальне (на 12%), побутову техніку (на 16%) та на купівлю ліків (на 14,5%).

Із несподіваного – зростання витрат на ресторани та кафе. За другий місяць літа українці залишили у закладах громадського харчування 3,4 млрд гривень (це лише за безготівковим розрахунком і лише клієнти ПриватБанку), що на 19% більше, ніж за перший літній місяць. А це означає, що попри війну багато наших громадян не відмовляють собі у маленьких життєвих радощах.

Звичайно, лише за витратами клієнтів одного банку, нехай навіть такого великого, як ПриватБанк, не можна судити про загальну статистику. Проте тенденції очевидні.