Сервіс Rocket закрився, заборгувавши ресторанам близько 1,2 млн грн, Rozetka відкриває нові точки видачі та пропонує свої склади в оренду ритейлерам, Нова пошта починає експансію в Польщу та запустила послугу відправлення посилок через поштомати, онлайн-ресторан Smilefood запустився у столиці Болгарії, а також інші новини сфери електронної торгівлі та доставки, пише RAU.
Нова пошта запустила послугу відправлення посилок з поштоматів у п’яти містах
Компанія Нова пошта масштабувала нову послугу – відправлення посилок із поштоматів – на п’ять міст України. Про це йдеться у повідомленні компанії. Відтепер клієнти можуть надсилати відправлення з поштоматів Нова пошта у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Полтаві та Вінниці. Надсилати посилки з поштомату можна по всій країні: до іншого поштомату, поштового відділення або на адресу одержувача. З поштомату можна відправляти та отримувати будь-які посилки вагою до 20 кг, що містять книги, документи, взуття, іграшки, посуд, косметику, одяг, дрібну побутову техніку.
Компанія не обмежує кількість відправлень через поштомат за один раз, але в одну скриньку можна покласти лише одну посилку. Нагадаємо, що Нова пошта почала тестувати у Києві відправку посилок зі своїх поштоматів ще наприкінці червня. Наразі щоб уникнути проблем, пов’язаних з однаковими назвами міст, вулиць, тощо та щоб зробити процес оформлення відправлень швидшим, Нова пошта розробила власну систему цифрових адрес, яку наразі тестує.
Сервіс доставки їжі Bolt запустився у Вінниці
Компанія Bolt запустила із 7 липня свій сервіс доставки їжі ще в одному місті України – Вінниці. Про це йдеться у повідомленні компанії. Наразі Bolt Food співпрацює вже з більше ніж двома десятками закладів харчування в місті, серед яких KFC, Львівські круасани, Аристократ, Lavinia тощо. «Для нас важливо не лише відновлювати довоєнні замовлення там, де наш сервіс працював до повномасштабного вторгнення, а й розвивати його у нових містах», — зазначив керівник напрямку доставки їжі Bolt Food в Україні Іван Грінчук. Сервіс Bolt Food продовжує роботу під час повномасштабної війни, доставляючи їжу у Львові, Києві, Одесі, Дніпрі та Харкові.
Binance Pay у Фокстрот: перші результати сервісу оплати товару криптовалютою
Наприкінці травня 2022 року найбільша у світі криптовалютна біржа Binance та всеукраїнська мережа Фокстрот анонсували можливість розрахунку за електроніку, побутову техніку та будь-які інші товари із використанням Binance Pay. Про перші результати запуску технології оплати криптовалютою RAU розповів Product owner Фокстрот-Binance Pay Олександр Дардалан. Її запуск став можливим після змін законодавства України та дозволив залучити нову цільову аудиторію для мережі Фокстрот – користувачів цифрових активів. З моменту запуску розрахунком через Binance Pay скористалися більше тисячі покупців, і їх кількість постійно зростає. Середній чек у таких покупках близький до середнього «звичайного» компанії. При чому, близько 15% покупок були оплачені в офлайн-магазинах. Вже також успішно реалізована оплата доставки партнерськими службами доставки.
Zakaz.ua відновив доставку з ринку «Столичний»
Як повідомили у пресслужбі сервісу Zakaz.ua, з 11 липня користувачі сервісу у Києві мають можливість замовляти доставку продуктів не лише з супермаркетів, а й поповнювати запаси продуктами з найбільшого місця оптової торгівлі – ринку «Столичний». Тут вартість значної кількості представлених товарів суттєво нижча, ніж у супермаркетах. Відтепер ці продукти знову доступні для замовлення онлайн на сайті stolychnyi.zakaz.ua або в мобільному додатку. Асортимент товарів онлайн-вітрини наразі налічує майже 1000 одиниць, проте, вже найближчим часом його кількість має зрости до 5000 найменувань – рівня довоєнного періоду.
Нагадаємо, що доставка з ринків – це новий формат послуги, яку Zakaz.ua розвиває з серпня минулого року. З початком війни ця робота була призупинена, а тепер поступово відновлюється. Доставка вже доступна у 14 великих містах України, де працює Zakaz.ua з 11 ритейл-партнерами.
Нова пошта відкриє філії за кордоном: першу – в Польщі, далі в планах – Словаччина та Румунія
Нова пошта планує створити власні філії у європейських країнах для роботи на їхньому внутрішньому ринку. Про це в інтерв’ю LIGA.net заявила директор Нова пошта з управління репутацією Олена Плахова. Вона уточнила, що першою в черзі стоїть Польща, там Нова пошта планує розпочати роботу до кінця цього року. Загалом на першому етапі йдеться про сусідні країни: Польща, Словаччина, Румунія. За його результати будуть планувати другий етап експансії.
Amazon представив розумний візок для покупок у супермаркетах
Підрозділ роздрібної торгівлі компанії Amazon запускає оновлений сервіс Dash Cart. Як повідомляє PaySpace Magazin, він є кошиком для покупок, в який додали деякі технологічні оновлення. Інноваційний візок Amazon буде представлений у магазинах Whole Foods Market та Amazon Fresh. Він має акумулятор великої ємності, інтегровану облікову систему, вбудовані ваги та інше.
Зокрема, оновлення також включають можливість розміщувати більше товарів, покращене програмне забезпечення вбудованого комп’ютера та сенсорний екран. Покупець зможе отримувати на екрані актуальну інформацію про свіжі фрукти та продукти в магазині. Також буде доступна опція введення типу бажаного товару або продукту.
Одну з будівель логістичного комплексу West Gate Logistic відновлено
Уцілілу будівлю логістичного комплексу West Gate Logistic площею 7675 кв. м, яка була пошкоджена під час воєнних дій на Житомирській трасі в районі Стоянки, було відновлено та здано в оренду. Про це RAU повідомила пресслужба групи компаній Dragon Capital. West Gate Logistic, один з найбільших логістичних комплексів в Україні, загальною площею 97 175 кв. м, був майже повністю зруйнований унаслідок артилерійського обстрілу російських загарбників у березні 2022 року.
Комплекс складався з двох будівель: основної площею 89 500 кв. м та фасадної площею 7675 кв. м, які до війни були повністю здані в оренду. За неповних три місяці компанії вдалося відремонтувати та відновити роботу фасадної будівлі. Її орендарями стали компанії Нова пошта та Watsons Ukraine.
Одеський онлайн-ресторан Smilefood запустився у столиці Болгарії
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook засновник бізнесу Олександр Соколов. За його словами, заклад відкрився в столиці Болгарії – Софії ще на початку липня за адресою: кв. Полігона, блок 43, магазин 5. Але ще 2,5 тижні налагоджували внутрішні процеси. Загалом за неповних три місяці команді проєкту вдалося відкрити компанію, знайти приміщення, перевезти обладнання, знайти постачальників, вирішити питання з упаковкою, переробити сайт, перекласти все болгарською мовою, отримати всі дозволи. За два тижні роботи було отримано декілька сотень замовлень, без будь якої реклами. У меню страви японської кухні: роли, японський рис, локшина з м’ясом і морепродуктами, боули, салати, закуски та багато іншого. Трохи згодом буде і піца. Соколов також анонсував запуск аналогічного проєкту в іще одній європейській столиці у жовтні 2022 року.
Rozetka дозволила компаніям зберігати товари на її складах
Як повідомили у пресслужбі Rozetka, найбільший український онлайн-ритейлер готовий надати свої склади компаніям для зберігання їхніх товарів. Раніше такою послугою могли користуватися лише продавці маркетплейсу. Наразі послуга доступна на складах у Києві та Львові. Термін зберігання товарів необмежений. Перевезти їх на склад онлайн-ритейлера можна як самотужки, так і доступними сервісами кур’єрського доставлення.
Послуга буде корисна тим, хто через бойові дії втратив склади, де можна було безпечно тримати свої товари, і змушені терміново евакуйовувати їх та шукати нові площі для зберігання.
Окрім того, Rozetka відкрила нову точку видачі Rozetka у Києві за адресою: бул. Л. Українки, 5 (магазин АТБ, 2?й поверх). Тут є зручна примірочна, працює послуга повернення товару та безкоштовна доставка замовлень. Шість днів на тиждень точка працює з 10:00 до 20:00, а в неділю – з 10:00 до 18:00
Наразі працюють 242 точки видачі онлайн-ритейлера в 71 населеному пункті України. Компанія відкрила магазини на деокупованих територіях Київщини, зокрема в Бучі та Ірпені.
Сервіс Rocket закрився, заборгувавши ресторанам мільйони
Український стартап з доставки їжі Rocket, який іще нещодавно збирався підкорювати світ та оцінювався в $50–100 млн, закрився з боргами і зараз намагається збанкрутувати. Як пише видання Forbes, минулого року сервіс активно зростав на хвилі пандемії. Він працював з 3000 ресторанів у 25 містах України, виходив на іноземні ринки, а Forbes оцінював його в $50–100 млн. Через арешт першого інвестора Тімура Рохліна Rocket почав відчувати проблеми з фінансуванням. Повномасштабна війна забила останній цвях у бізнес.
Ще у березні співзасновники Rocket Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик повідомили співробітникам, що нового власника знайти не вдалось, проєкт заморожений, а команді краще шукати нову роботу. Згодом обидва фаундери зникли не тільки для співробітників, але й для рестораторів, яким заборгували виплати. Власниками десятьох закладів Rocket сумарно заборгував 1,16 млн грн.