Для успішного проведення весняно-польових робіт і забезпечення сільськогосподарських виробників кредитними ресурсами Кабмін 28 березня вніс зміни до своєї постанови від 14 липня 2021 р. № 723, пише The page.
«Оскільки через активні бойові дії певна кількість сільгосптоваровиробників не має можливості реалізувати зібраний урожай 2021 року на експорт, склалася ситуація, що в них зараз недостатньо обігових коштів для ведення своєї господарської діяльності. Тому уряд розширив програму кредитування для аграріїв», – сказав міністр агрополітики Микола Сольський.
Вносяться такі зміни:
- встановлено строк дії державної гарантії для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань щодо портфеля кредитів – 1 рік;
- надання фінансової допомоги сільськогосподарським товаровиробникам відповідно до пункту 16 винятково у вигляді кредиту;
- передбачено нову мету кредитування в рамках портфеля – для фінансування забезпечення посівів, зокрема придбання сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів), що підпадає під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД, а також добрив, засобів захисту рослин, пестицидів і агрохімікатів, паливно-мастильних матеріалів, запасних частин, основних засобів і нематеріальних активів, оплати праці, оренди нерухомого та рухомого майна, інших товарів (робіт, послуг), що використовуються під час здійснення операційної діяльності.
Для кредиту, що надається згідно з пунктом 16 Порядку, встановлено максимальний строк – 1 рік, а також:
- максимальна сукупна заборгованість позичальника та пов’язаних із ним контрагентів – 1,5 млн грн;
- обсяг комісій на покриття витрат банку-кредитора (крім плати за надання національної гарантії) на обслуговування кредиту — не більш як 1% суми кредиту річних (для кредитів зі строком кредитування менш ніж 1 рік – до 1% одноразово).
«За розрахунками, обсяг кредитних коштів, необхідних для проведення посівної кампанії, становить 50 млрд грн. Аграрії зможуть залучити цей ресурс на безвідсоткових умовах», – наголосив Сольський.