В Україні можуть запровадити аналоги американських чеків на продукти за системою food stamp, як один зі способів підтримки населення за сильного зростання інфляції у 2022 році, повідомив радник президента Олег Устенко на своїй сторінці у Facebook, передає liga.net.
За його словами, світове зростання цін на продовольство неминуче і прогнозується, що вартість сировинних товарів 2022 року зросте на 10-20%.
“З огляду на те, що продовольча група в українському споживчому кошику більш ніж вагома – майже 50%, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком”, – повідомив він.
За його словами, у разі 20-відсоткового цінового шоку щодо продовольчої сировинної групи може призвести до інфляційного стрибка в Україні від 8% до 10%. Олег Устенко також зазначив, що у разі реалізації “негативного сценарію” держава захистить менш заможних громадян.
Зокрема, канали підтримки держави можуть бути різноманітними – починаючи від адресних виплат за аналогією з поточною програмою через систему Дія до аналога американських food stamp. Устенко уточнив, що система food stamp не пов’язана з “радянськими талонами, картками та іншими історичними атрибутами”.
За його словами, базовий сценарій зростання інфляції, що розглядається ОП, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.
“Але ситуація залежить не лише від України, а й від зовнішніх шоків”, – додав він.
Програма продовольчих талонів (The food stamp program) – головна програма продовольчої допомоги у США передбачає фінансову допомогу на придбання харчових продуктів (талони на харчування) людям та сім’ям із низьким чи нульовим доходом.
- У грудні 2021 року НБУ підвищив облікову ставку до 9,0% з метою боротьби зі зростанням інфляції.
- За підсумками 2021 року споживчі ціни в Україні зросли на 10%, що є найбільшим показником від 2017 року (13,7%).