Перші лізингові компанії — «ОТП лізинг», «Бест лізинг» і «УЛФ-фінанс» — підписали договори з Фондом розвитку підприємництва (ФРП) для участі в програмі «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», пише The page.
За цією програмою малий, середній і мікробізнес зможуть отримати в лізинг техніку, обладнання, транспортні засоби.
Фінансовий лізинг, або фінансова оренда — це операція зі спеціального придбання майна у власність і подальшим наданням його в тимчасове володіння та користування на строк, що наближається за тривалістю до строку експлуатації та амортизації всієї вартості або більшої частини вартості майна.
«Програма «Доступні кредити 5-7-9%» сконцентрована на підтримці бізнесу задля його виживання. Зараз настав час для розвитку бізнесу. Сподіватимемося, що найактивнішу фазу коронакризи ми минули, тому запускаємо нову програму», – сказав заступник міністра фінансів Юрій Драганчук.
Умови програми доступного лізингу:
- перший внесок у розмірі 10% вартості предмета лізингу (для нових підприємств (до року) перший внесок – 15%);
- учасник програми мусить мати річний дохід до 20 млн євро, бути зареєстрованим в Україні та мати бенефіціарів-українців;
- максимальна сума лізингу – 50 млн грн, максимальний строк договору – п’ять років.
«Ми очікуємо, що в січні — лютому побачимо багато нових уповноважених фінансових установ за цією програмою», – наголосив виконавчий директор ФРП Андрій Гапон.
У Мінекономіки повідомили, що за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки видали вже 28 597 кредитів на загальну суму 76,2 млрд грн. З них:
- 22,8 млрд грн – на рефінансування раніше отриманих кредитів;
- 9,5 млрд грн – на капітальні інвестиції;
- 43,8 млрд грн – антикризові кредити на поповнення обігових коштів.
Найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (44%), торгівлі та виробництва (26%), промислової переробки (17%). З-поміж регіонів лідерами залишаються Львівська, Харківська та Київська області.
ФРП уклав угоди про співпрацю щодо видачі доступних кредитів із 40 банками.