Обсяг “сірої” економіки України становить 30% ВВП. Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко під час міжнародного економічного форуму, пише liga.net.
“Є різні оцінки “сірої” економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює $30-35 млрд” – цитує агентство голову НБУ.
Він додав, що підрахунок накопичень здійснено за методологією платіжного балансу. Відсутність оцінки до 2010 року пояснюється проблемами в статистиці.
“Що стосується питання, як дістати ці гроші “з-під матраца”, – це небанківський фінансовий ринок. Сьогодні цей ринок більш динамічний, його шлях до клієнта коротший, ніж у банків” – зазначив голова НБУ.
Шевченко повідомив, що Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази небанківського фінринку, тому що нинішні закони були прийняті 20 років тому.
“До кінця року ми це пройдемо, у нас хороша залученість профільних асоціацій”, – сказав Шевченко.
Голова Нацбанку констатував, що у громадян є кілька варіантів інвестування: депозити і нерухомість, а також ОВДП.
- 29 червня 2021 року мінекономіки оцінило обсяг тіньової економіки України в 2020 році в 30% від ВВП країни (1,25 трлн грн від ВВП за 2020 рік) і він за рік зріс на 3 процентних пункти.
- 7 жовтня НБУ затвердив вимоги щодо розкриття небанківськими фінансовими установами повної інформації про умови споживчих кредитів і про повну вартість кредиту для споживача.