З 1 жовтня продавці мають вказувати акцизний код у фіскальних чеках

З 1 жов­тня роз­по­чне дія­ти пункт нака­зу Мін­фі­ну № 329 від 08.06.2021 року, який зобо­в’я­зує всіх про­дав­ців алко­голь­них напо­їв вка­зу­ва­ти в чеку цифро­ве зна­че­н­ня штри­хко­ду мар­ки акци­зно­го пода­тку (акци­зний код), пише The page.

В IT-ком­па­нії Poster POS, що займа­є­ться авто­ма­ти­за­ці­єю під­при­ємств гро­мад­сько­го хар­чу­ва­н­ня та мага­зи­нів, поясни­ли, що всі про­дав­ці (юросо­би та ФОПи) мають вка­зу­ва­ти код у фіскаль­них чеках під час про­да­жу цілої пля­шки або її від­кор­ко­ву­ва­н­ня. Код можна вво­ди­ти вру­чну або від­ска­ну­ва­ти.

У разі при­го­ту­ва­н­ня коктей­лів вво­ди­ти акци­зний код потрі­бно один раз — під час від­кри­т­тя нової пля­шки. Так само потрі­бно чини­ти й у разі про­да­жу алко­го­лю на роз­лив.

Алко­голь­ні напої, мар­ко­ва­ні мар­ка­ми ста­ро­го зраз­ка (без штри­хко­ду), можна про­да­ва­ти без вве­де­н­ня або ска­ну­ва­н­ня акци­зно­го коду. Для цьо­го потрі­бно вико­на­ти дві умо­ви: збе­рі­га­ти алко­голь в ори­гі­наль­ній завод­ській тарі і сте­жи­ти за тим, щоб строк при­да­тно­сті напо­їв не закін­чив­ся.

На нових мар­ках зі штри­хко­дом і QR-кодом акци­зний код скла­да­є­ться із чоти­рьох латин­ських букв і шести цифр. Для при­кла­ду, у штри­хко­ді ABCD123456: ABCD — серія мар­ки акци­зно­го пода­тку, 123456 — номер мар­ки.

У ста­рих мар­ках вико­ри­сто­ву­є­ться кири­ли­ця, тому їхній акци­зний код систе­ма не роз­пі­знає і його не можна буде дода­ти до фіскаль­но­го чеку.

Кон­текст

До 1 жов­тня дані штри­хко­ду можна було не вка­зу­ва­ти на чеках, якщо РРО був заре­є­стро­ва­ний до набра­н­ня чин­но­сті нака­зу № 329.