Першою країною, на чий ринок планує вийти український сервіс доставки їжі Raketa, буде Кіпр. Про це The page розповіли в пресслужбі сервісу.
«Решта країн поки що на етапі активної підготовки і ми ще не розкриваємо їх. 2021 року ми плануємо запуск у десяти країнах, і всі вони будуть європейськими», — заявили в пресслужбі.
Співпраця з ресторанами Raketa і конкуренція з іншими сервісами
У сервісі відзначили, що вони мають попередні домовленості з ресторанами, а також локальну команду, яка відповідатиме за розширення покриття. Співпрацювати планують з ресторанами світових мереж і локальними гравцями.
Що стосується конкуренції на зовнішніх ринках, то стратегія входу Raketa відрізнятиметься в залежності від ринку кожної країни.
«Наприклад, є ринки, які вже «зрілі», де є гравець-монополіст із 80-90% частки ринку. Є emerging markets, де потрібно діяти швидко і агресивно», — заявили в сервісі, додавши, що будуть пробувати на різних ринках напрацювання, які «вистрілили» в Україні, проте в кожній країні буде індивідуальний підхід із урахуванням уже напрацьованого досвіду.
У сервісі доставки також розповіли про те, що відмінності на зарубіжних ринках, порівняно з Україною, є, і часом вони фундаментальні.
«Наприклад, відмінністю може бути зрілість ринку, звичка людей їсти/не їсти вдома, релігійні переконання, погодні умови, профспілки та юридичні тонкощі. Для того, щоб краще розуміти місцевий менталітет, ми разом із PWC проводили дослідження. Це, звичайно, не є 100% гарантією успіху, але ми оцінюємо наші шанси, як дуже високі», — резюмували в Raketa.
Контекст
Про те, що сервіс виходить на зовнішні ринки, стало відомо у вересні 2020 року. Так, засновники сервісу доставки їжі Станіслав Дмитрик і Олексій Юхимчук в інтерв’ю «Асоціації рітейлерів» заявили, що вихід на закордонні ринки буде одним із стратегічних завдань сервісу на найближчі два роки.