Інвестиційна компанія Capital Times погіршила очікування динаміки реального та номінального ВВП України. Згідно з її оцінками, реальний ВВП впаде на 7%. Номінальний ВВП вперше в історії знизиться на 5% — до 3,7 трлн грн, що призведе до розширення дефіциту бюджету до 8% ВВП, повідомляє The page.
Крім того, згідно з оцінками компанії, доларовий ВВП скоротиться на $20 млрд – до $134,1 млрд, що дорівнює показнику 2018 року, йдеться у прогнозі Capital Times.
Водночас прогноз щодо інфляції покращився до 9,8%. Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 28 грн/$1. На це вплине зниження цін на енергоносії, скорочення імпорту та збереження помірно жорсткої монетарної політики.
Валютні резерви НБУ на кінець цього року складуть $23 млрд, а облікова ставка залишиться на рівні 8%.
Наступного року, згідно з базовим сценарієм, реальний ВВП зросте на 4,5% при інфляції на рівні 8,1%. Валютні резерви зростуть до $26 млрд, а середньорічний курс складе 28 грн/$1.
Ризиками для прогнозу можуть бути більш жорсткі умови карантину через нові хвилі коронавірусу, серйозне падіння глобальної економіки та відмова від співробітництва з МВФ.
Контекст. Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що економіка України у 2021 році відновиться на 5% після падіння на 4,5% цьогоріч. Базовий сценарій банку передбачає поступове послаблення заходів з протидії поширенню коронавірусу та повернення до нормального життя у другій половині року. Проте спостерігатиметься негативний вплив на попит у сфері послуг.
Нацбанк України очікує падіння ВВП на 5% цього року і відновлення його зростання наступного на 4,3%. Аналітики інвестиційного Bank of America спрогнозували зниження ВВП України за підсумками 2020 року на 5,6%.
В оновленому консенсус-прогнозі Мінекономіки йдеться про падіння ВВП у 2020 році на 4,2%. Зростання ВВП у 2021 році – 2,4%. Інфляція зросте до 7%, наступного року очікується її зниження до 5,9%.