Пт. Січ 24th, 2025

Світ переживає скрутні часи, і Україна не виняток. Бізнеси зазнають колосальних збитків, люди втрачають роботу. Уже зрозуміло, що завтра не буде так, як було вчора. Під час глобальної кризи потрібно заново адаптуватися до ситуації, шукати нових підходів і рішень, у тому числі в SMM, – вважає Олексій Марчук (SMM Lead маркетингової агенції Aimbulance), ділиться MMR.

Ось 5 порад для брендів, які ведуть комунікацію в соцмережах:

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

1. Не бісити людей

Кожне рекламне повідомлення від бренда — це потенційний тригер для аудиторії. Ніхто наразі не планує відпусток, походів у барбершоп та спортзал. Коли люди бачать таку рекламу, рука сама тягнеться до кнопки «поскаржитись» чи «заблокувати». У кращому разі бренд отримає негативний коментар під постом.

Для того щоб не дратувати людей, передусім перевірте всі свої рекламні кампанії, за потреби зупиніть або відредагуйте креативи. Не потрібно зливати бюджет і бісити підписників. Не зайвим буде переглянути всю контент-стратегію та змістити акценти. Людське життя не привід для жартів або ситуативних мемів. Краще нагадайте аудиторії про щось хороше: наприклад, що хоча громадський транспорт під забороною, велосипеди ніхто не скасовував. Або що саме час замовити улюблену каву онлайн.

2. Бути чесними

Відвертість цінують завжди. Якщо у вас змінився режим або графік роботи — одразу ж повідомляйте. Якщо бізнес зупинився на період карантину — обов’язково проінформуйте підписників, розкажіть про схеми компенсації, повернення коштів тощо.

Набагато краще говорити правду, ніж годувати аудиторію сніданками, навіть якщо зараз може здаватися навпаки. Рано чи пізно карантин закінчиться — і люди повернуться до звичного ритму життя. А от лояльність і довіру повернути буде набагато важче.

3. Бути корисними

Модель поведінки споживачів кардинально змінилась. Більшість перейшла в онлайн і вимушена виходити на вулицю в крайніх випадках. Подумайте, чим ваш бренд може стати в пригоді в нинішніх умовах.

Онлайн-платформи для навчання відкривають безкоштовні доступи до своїх курсів, музиканти влаштовують онлайн-концерти на YouTube та в Instagram. Monobank дає 20% кешбеку за покупки на популярних ресурсах. «Нова Пошта» безкоштовно зберігає посилки до кінця карантину. Салони краси постять відео про те, як знімати гель-лак у домашніх умовах. Ще один крутий кейс — дівчина-логопед щодня публікує у Facebook скоромовки про карантин для розминки мовленнєвого апарату.

4. Знайти нові УТП свого продукту

У кожного продукту є набір класичних унікальних торговельних пропозицій. Подивіться на свій з іншого ракурсу. Можливо, ви знайдете нові сенси товарів та способи їх застосування.

Наприклад, звичайні гумові рукавички, у яких людина раніше мила посуд, підійдуть для захисту рук у публічних місцях. Туалетний папір замінив футбольний м’яч та став головним героєм челенджу #stayathomechallenge. Усе почалося з професійних футболістів, які, сидячи вдома, почали чеканити рулони та заливати відео в Instagram. Зараз таких відео більше ніж 20 000. Та навіть звичайний хрін і гірчиця стали ще кориснішими в умовах карантину!

5. Не наживатися на чужому горі

Хайп — це круто, але коли ситуація критична, потрібно бути обережними у словах та вчинках. Бренд взуття, який постить фото дівчини з кросівком, що імітує захисну маску, — це не круто. Всеукраїнська мережа спортклубів, яка вимагала від клієнтів 100 грн за «заморожування» абонемента на час карантину, — це не круто. Великий музичний фестиваль, який у Facebook просто так вангує, що карантин скоро закінчиться, а вакцина вже на підході, — це не круто. Мережа продовольчих супермаркетів, яка в офлайні продає захисні маски за 1200 грн, — це не круто. І таких прикладів, на жаль, безліч.

Коректна, чесна та корисна комунікація — must have у теперішній ситуації. Допомагайте людям рішучими діями, словами підтримки або хоча б влучним ситуативом. Тим самим ви робите внесок у спільне майбутнє. Будьте здорові!