Дефіцит кадрів на ринку праці України продовжить посилюватися через демографічну «яму» 90-х років минулого століття та високий рівень трудової міграції за кордон.
«Ця тенденція зберігається вже кілька років поспіль і зараз тільки наростає. Через демографічну «яму» в 90-х роках на ринок виходить менша кількість кандидатів, і ця проблема буде ускладнюватися», — говорить Юлія Гречка, засновниця компанії Wow HR.
Вона зазначає, що молодь шукає роботу вже з першого курсу інституту, але тенденція дефіциту кадрів на ринку праці збережеться, через що компанії змушені будуть боротися за працівників, повідомляє The Page з посиланням на «Сьогодні».
Відзначається, що все більше роботодавців готові працювати з віддаленими командами та залучати людей на умовах часткової зайнятості, що підвищує конкуренцію за кандидата на робоче місце. Наймані працівники від 19 до 35 років, а також молодші за 19 років очікують від роботодавця гнучкості та поваги до балансу «робота/життя».
На думку Антоніни Стадник (HR Generalist в компанії UAPAY), кадровий голод обумовлено трьома факторами: загальною демографією в країні, слабкими інститутами освіти, які не готують достатньої кількості професійних кадрів, і нестабільною політичною та економічною ситуацією в країні.
Контекст. Трудова міграція — один з найсерйозніших викликів для України. Тільки за офіційними даними 900 тис. громадян працюють за кордоном. Згідно з іншими підрахунками, минулоріч з України виїхало 4 млн осіб.
Такі самі проблеми переживає ринок праці кожної європейської країни. Але якщо Німеччина, Франція або Польща можуть поповнювати свої трудові ресурси за рахунок менш розвинених держав, наприклад, України, то у нас такої можливості немає.