Український стартап RoboL Robotics, що створює новітні роботизовані кав’ярні з використанням штучного інтелекту, відкриє у “Сільпо” кіоск із роботом-баристою.
Про це розповів засновник і CEO компанії Антон Котик у коментарі dev.ua, пише УРТЦ.
RoboL виробляє людиноподібних роботів та автономні кав’ярні на їхній основі. Такі кав’ярні розраховані на автономне обслуговування великої кількості людей, тому найбільш вигідно їх встановлювати в прохідному місці.
Стартап уже має домовленість на перший кіоск із Fozzy group, який встановлять у супермаркеті “Сільпо”.
Як працює кав’ярня RoboL:
- Клієнт робить замовлення й оплачує його через термінал самообслуговування в кіоску, або через мобільний застосунок.
- Робот приймає й виконує замовлення.
- Після виготовлення робот ставить замовлення в автоматичну зону видачі, яка відображає номер замовлення й ім’я клієнта. Таких зон видачі в робота 4.
- Робот сповіщає в мобільному додатку клієнта про те, що замовлення готове.
- У перервах між роботою робот розважає гостей. Він розрізняє людей, їхні емоції та жести. Він розмовляє й розпізнає мову.
Наразі проєкт на завершальній стадії виготовлення мінімально життєздатного продукту. По суті, уже продукт працює, але перебуває в нас на тестуванні, — розповідає Антон Котик.
Така автоматизована кав’ярня потребує обслуговування в кінці робочого дня: протерти поверхні, заправити інгредієнти й стаканчики, промити кавомашину.
Під час роботи втручання людини може знадобитися в деяких випадках, наприклад, якщо гість перевернув стакан із напоєм і це треба витерти, або хтось не забрав своє замовлення. Тоді в мобільний додаток людини, яка обслуговує робота, надходить сповіщення.
Наша картина майбутнього — це заклад харчування де робот готує, а людина приймає гостей і створює приємну атмосферу. У цьому випадку ми отримуємо ідеальну колаборацію, де кожен буде робити те, у чому він кращий. Причому від цього виграють усі: і власник закладу, і гість, і працівник, — каже Котик.
Антон Котик зізнається, що поки люди-баристи готують якіснішу та смачнішу каву, але вважає, що це лише питання часу.
Приготування смачної кави — це алгоритм дій, які виконує дуже точно професіонал. А хто, як не робот, може ідеально виконати заздалегідь відомий алгоритм? Тому, я вважаю, що найближчим часом роботи зможуть готувати смачнішу каву, ніж людина, — упевнений CEO Robol.
Стартап робить ставку на масмаркет, де користувач може не помітити різницю в приготованому роботом і людиною “Лате”.
А зважаючи на те, що робот не візьметься готувати брудними руками й не наплутає кількість інгредієнтів, то якість робот буде давати значно більш сталу, ніж людина, — говорить Котик.
В цей проєкт уже проінвестували 330 тис. доларів власних коштів, а також отримали грант для проєктів на pre-seed стадії від Ukrainian Startup Fund на 25 тис. доларів.
За словами засновника компанії, в планах – адаптувати робота під інші заклади харчування. Це може бути як робот-бармен, так і робот, який готує млинці, хот-доги чи щось подібне.