У січні-квітні 2025 року підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі забезпечили найбільшу частку надходжень до державного бюджету України. Кожна галузь по 17,2%.
Про це повідомив голова Державної податкової служби Руслан Кравченко, пише УРТЦ.
За його словами, в лідерах також:
- Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 11,8 %
- Фiнансова та страхова дiяльнiсть – 9,6%.
Найбільше зростання сплати за січень-квітень 2025 року порівняно з відповідним періодом 2024 року спостерігається у таких галузях:
- переробна промисловість – зростання на 43,4% (+34 млрд грн)
- оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів – на 30,8% (+26,3 млрд гривень)
- державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – на 30,4% (+17,8 млрд гривень)
- постачання електроенергiї, газу, пари та кондицiйованого повiтря – на 43,5% (+12,5 млрд гривень).
Ці галузі стабільно тримають економіку та демонструють впевнене зростання. Дякую всім платникам податків за сумлінну працю, – зазначив голова ДПС.
Нагадаємо, у першому кварталі 2025 року надходження від акцизного податку перевищили план на 31%. Бюджет додатково отримав 9,2 млрд гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2024 року приріст становить +61,9 % (14,8 млрд гривень). У березні 2025 року надходження акцизного податку також перевищили заплановані показники. Загалом до бюджету надійшло 14,2 млрд грн (+14,8%).