Пт. Дек 1st, 2023

На фудмаркеті Magmaa у французькому місті Нант почав роботу заклад української кухні «Паляниця», пише УРТЦ.

Його відкрила 28-річна українка Ольга, яка народилася і виросла у Луганську, а у 2014 році переїхала до Києва через початок війни на сході.

Кілька років вона працювала у ресторанній сфері у великих і маленьких закладах, на фуд-траку та у кафе на різних процесах. А згодом стала проджект-менеджером в соціальній сфері.

З початком повномасштабної війни Ольга з сином евакуювалась до Франції. Нант був абсолютно випадковим, однак дуже правильним вибором.

Я зустріла правильних людей. Організувала кілька фуршетів з українськими стравами разом з франко-українською асоціацією, яка допомогла українським біженцям. Зрозуміла що я хочу відкрити свою точку на фуд-корті. Паралельно з мовними курсами, щоб довести мій рівень французької до вільного розмовного, проходжу навчання в бізнес-інкубаторі. Завдяки цьому я змогла реалізувати заплановане, — розповідає жінка.

Проєкт “Паляниця” українка запустила разом з друзями, з якими раніше разом працювала в ресторанній галузі.

У меню закладу: борщ «від мами» (11,5 євро), галушки (11,5 євро), деруни (9 євро), декілька видів кримськотатарських чебуреків (15,9 євро); українські мезе: кав’яр з баклажанів, аджика та форшмак (15,9 євро), ферментовані овочі (5 євро), пляцки та сирник (по 6 євро).