Сб. Дек 9th, 2023

Мінекономіки роздасть 8 тисяч українців у рамках програми «Власна справа» майже 2 млрд грн грантових коштів на започаткування й розвиток бізнесу.

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, пише The Page з посиланням на Мінекономіки.

«За результатами шістнадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти переможцями визнано 301 українця. Вони отримають 71,8 млн грн на старт або розширення свого бізнесу. Від початку дії програми «Власна справа» ми вже маємо 8 тисяч переможців, яким держава надасть фінансову підтримку на майже 2 млрд грн. 90% з них вже отримали кошти на свої рахунки та реалізують свої бізнес-проекти. Загальна сума виплачених в якості грантів коштів складає 1,6 млрд грн», — зазначила Тетяна Бережна.

Серед отримувачів мікрогрантів шістнадцятої хвилі 57% жінок і 43% чоловіків. 75% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (47 осіб), Рівненської (43 особи), Івано-Франківської (29 осіб), Київської (21 особа), Дніпропетровської (19 осіб) областей. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці шістнадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 118 осіб;
  • переробна промисловість – 57 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 36 осіб.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8 тис. нових робочих місць.

Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 тис. мікрогрантів.