Чт. Ноя 30th, 2023

Мережа супермаркетів “Сільпо” оголосила про початок поступової відмови від холодильного обладнання з використанням парникових газів (HFC-холодоагентів).

Холодильники такого типу є найбільшим джерелом викидів вуглецю у ритейл-галузі та спричиняють глобальне потепління, пояснили УРТЦ у пресслужбі компанії.

В усіх нових магазинах “Сільпо” встановлюватимуть екологічно чисті холодильники, що використовують вуглекислий газ (Со2) як охолоджувач. Таке обладнання містить інноваційні елементи захисту, завдяки чому є цілком безпечним для людей, продуктів та навколишнього середовища. Крім цього, холодильники на Со2 є більш енергоефективними і дозволяють знизити споживання електроенергії в середньому на 42% під час охолодження.

Такі системи наразі встановлено у п’яти нововідкритих магазинах мережі, а також у «зеленому» супермаркеті «Сільпо» Reсycling, відкритому в 2020-му.

Повний перехід

З часом усі 300 супермаркетів ритейлера перейдуть на екологічне холодильне обладнання.

Однак, додають у “Сільпо”, для реалізації таких масштабних інвестиційних проєктів у країнах ЄС традиційно залучають великих потенційних донорів.

Курс на зменшення вуглецевого сліду є частиною великого світового тренду і оскільки Україна набула статусу кандидата на членство у Європейському Союзі, це зобов’язує виконати всі вимоги щодо скорочення парникових викидів та повної відмови від HFC-холодоагентів до 2035 року.