Сб. Дек 9th, 2023

Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав від Федерального антимонопольного відомства Німеччини дозвіл на створення спільного підприємства з концерном «Українська оборонна промисловість» (колишній «Укроборонпром»). Завод буде побудований у Києві.

Про це повідомляє Rheinmetall, передає The Page.

Rheinmetall подав дозволи до інших федеральних відомств та очікує на позитивну відповідь і від них.

«Спільне підприємство базуватиметься в Києві та займатиметься сервісом і технічним обслуговуванням, а також збиранням, виробництвом і розробкою військових транспортних засобів», – йдеться у повідомленні.

На першому етапі співпраця буде зосереджена на технічному обслуговуванні і ремонті техніки, яку Україна отримала як від Німеччини, так і від інших партнерів.

У подальшому, кажуть у Rheinmetall, ітиметься про спільне виробництво окремих видів оборонної продукції в Україні.

«У перспективі співпраця між Rheinmetall та концерном «Українська оборонна промисловість» може також передбачати спільну розробку військових систем командами українських та німецьких фахівців, зокрема для подальшого експорту Україною», – резюмує концерн.

Нагадаємо, що Rheinmetall і американські Northrop Grumman і Lockheed Martin розпочали будівництво сучасного заводу для центрального фюзеляжу винищувача F-35 Lightning II. Завод буде розташований на території аеропорту Веце в районі Клеве на заході Німеччини.

Також Rheinmetall планував восени будувати власне оборонне підприємство.