Чт. Ноя 30th, 2023

Три супермаркети Сільпо потрапили до Europe’s Finest Store 2023 – переліку найкращих магазинів Європи, Луцьк став осередком відкриття нових магазинів різних мереж, американський ритейлер Walmart викупив частку індійського Flipkart за $1,4 млрд, а також інші новини сегмента продовольчого роздробу України та світу в матеріалі RAU.

Компанія МХП відкрила навчальний М’ясомаркет

На базі кулінарного центру МХП почав працювати М’ясомаркет для навчання фахівців, які в майбутньому працюватимуть м’ясними сомельє в мережі. Він є точною копією реального магазину, що допомагає пропрацювати всі етапи роботи з продуктом — від охолодженого м’яса до готової страви.

М’ясомаркет — мережа магазинів кулінарних ідей, яку розвиває холдинг МХП. Перший магазин компанія відкрила у липні 2020 року в Ковелі. Станом на липень 2023 року М’ясомаркет є у 20 областях України та налічує близько 240 торгових точок. Протягом 2022 року МХП з партнерами відкрили 71 франчайзинговий М’ясомаркет та 48 франчайзингових Doner Маркетів.

Walmart викупив частку індійського ритейлера Flipkart за $1,4 млрд

Американський гігант роздрібної торгівлі Walmart викупив частку ритейлера Flipkart за $1,4 млрд. Таким чином Walmart збільшив свою ставку на індійського ритейлера і допоміг компанії здійснити виплати інвесторам у часи проблем з ліквідністю. Flipkart – одна з найбільших інтернет-торгових платформ в Індії, заснована у 2007 році. Компанія надає послуги у сфері електронної комерції і продає такі товари, як електроніка, модний одяг, побутова техніка, косметика, книги та багато іншого.

Три супермаркети Сільпо потрапили до переліку найкращих магазинів Європи

Сільпо на Крюківщині

Профільний журнал про роздрібну торгівлю European Supermarket Magazine (ESM) щороку складає список Europe’s Finest Store. Видання обирає найбільш вражаючі інноваційні дизайнерські концепції магазинів, які були відкриті або оновлені на європейському ринку ритейлу. До Europe’s Finest Store 2023 потрапили такі три супермаркети Сільпо – у Рівному, Борисполі та Крюківщині Київської області. Зокрема, Сільпо присвячений емоціям (1523 кв. м), був відкритий у жовтні 2022 року в Рівному. Сільпо, присвячений гелікоптерам у ретро-футуризмі площею 1600 кв. м, відкритий у грудні 2022 року в Борисполі. Сільпо присвячений географічним міфам, відкритий у квітні 2023 року у Крюківщині Київської обл. Нагадаємо, що European Supermarket Magazine включає Сільпо у Europe’s Finest Store вже сьомий рік поспіль.

Також з 20 липня у Немишлянському районі Харкова за адресою проспект Героїв Харкова, 206/1, відкрився супермаркет Сільпо, який було тимчасово зачинено. Відтепер у Харкові працюють десять супермаркетів Сільпо.

Клевер Сторс провела ребрендинг двох магазинів Сім23 у Сімі та перетнула позначку у 200 магазинів

Західноукраїнська мережа маркетів Сім23, яка працює у форматі convenience store, представила перші маркети після ребрендингу. 20 липня у Луцьку відкрили одразу два маркети в новому бренді Сімі. Компанія Клевер Сторс розпочала експансію нового бренду зручних маркетів Сімі в кінці 2022 року. Як повідомила RAU пресслужба мережі, перші два маркети після ребрендингу Сім23 розташовані у Луцьку за адресами: пр. Перемоги, 17 (працює з 2015 року) та пр. Соборності, 38 Б (працює з 2012 року). Компанія планує поступово продовжувати ребрендинг інших торговельних точок з метою створення цілісного образу мережі на ринку.

Так, у липні загальна кількість маркетів у мережі досягла майже двох сотень точок. На 31 липня в компанії було 199 об’єктів. За цей місяць свої двері відкрили такі магазини:

  • Сімі, м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 146 Г
  • Сімі, с. Крихівці, вул. Двірська, 24
  • Сім23, м. Луцьк, вул. Карбишева, 2
  • Сімі, м. Тернопіль, Майдан Перемоги, 2 А
  • Сімі, м. Львів, вул. Городоцька, 187.

Згідно з повідомленням ритейлера, на початку серпня 2023 року мережа перетнула позначку у 200 торгових точок, відкривши одразу два маркети: у Львові (вул. Антонича, 20) та місті Рівне (вул. Клима Савура, 17).

Корпорація АТБ за І півріччя 2023 року сплатила податків та зборів на загальну суму 12,01 млрд грн

За результатами роботи у першому півріччі 2023 року підприємствами групи компаній АТБ було сплачено податків та зборів, включаючи митні платежі та ЄСВ, на загальну суму 12,01 млрд грн. Протягом шести місяців поточного року до державного бюджету країни було перераховано 8,09 млрд грн (проти 6,65 млрд грн за перше півріччя 2022-го), до місцевих бюджетів сплачено 2,8 млрд грн, до цільових фондів – 1,12 млрд грн. Минулого року аналогічний період компанія завершила з фінансовим результатом у 9,79 млрд грн. Отже, цей показник зріс на 2,22 млрд грн, незважаючи на складний стан в економіці країни та війну. Стабільно високі темпи нарощування бюджетних платежів корпорація АТБ тримає вже багато років поспіль.

Новий супермаркет SPAR у Луцьку та EUROSPAR у Бориславі

У мережі SPAR відкрився ще один торговий заклад. Новий супермаркет розташований за адресою: Луцьк, вул. Зацепи, 16. У торговому залі площею 146 кв. м працює дві каси. Також є зона Food to Go, де можна замовити смачну каву та паніні чи круасан.

Окрім того, у Бориславі, на вулиці Трускавецькій, 125, з’явився новий супермаркет EUROSPAR. Він став одним з найбільших торгових закладів в мережі SPAR в Україні. Як повідомили RAU у пресслужбі ритейлера, площа торгового залу разом з кафе становить майже 1000 кв. м. Щоб забезпечити швидке обслуговування, працює шість кас, дві з яких – самообслуговування. Перед EUROSPAR – велика зручна парковка, а зважаючи на розташування магазину, тут буде зручно робити покупки не лише жителям Борислава, а й тим, хто живе чи відпочиває у Трускавці, Східниці, Дрогобичі.

На сайті Varus з’явились персональні списки покупок

Мережа супермаркетів Varus подбала про максимальний комфорт для своїх клієнтів і оновила функціонал сайту. Відтепер кожен може створювати власні списки обраних товарів, залишати відгуки, планувати свої покупки та зберігати все це в особистому кабінеті. Новий функціонал сервісу varus.ua вже доступний для користувачів. Окрім нових функцій, на сайті varus.ua також можна здійснювати онлайн-замовлення, дізнаватись детальну інформацію щодо кожного товару, відфільтровувати товари за певними категоріями, слідкувати за акційними пропозиціями та новинами мережі. Крім того, в окремих розділах на сайті зібрана вся інформація про новинки, товари власних торгових марок та програму лояльності VARUS Perfect.

Швидка доставка Loko від мережі Сільпо запрацювала у Чернігові

Послуги сервісу Loko стали доступні мешканцям центральної частини міста та Деснянського району. За допомогою Loko в Чернігові тепер можна замовити їжу з улюблених ресторанів поруч або відбірний асортимент товарів з магазину Сільпо. Або і те та інше в одному комбінованому замовленні. Кур’єри доставляють замовлення протягом 30 хвилин. Для замовлень від 200 грн доставка безкоштовна. Середній час доставки – 23 хвилини.

Auchan Україна представив звіт із КСВ за 2022 рік

Так, за 2022 рік було передано більше 350 тонн товарів на суму майже 50 млн грн. Один із найважливіших напрямків роботи, на думку компанії, це – створення благодійного фонду допомоги для співробітників “Аuchan з Тобою”. Його мета – підтримка колег, які постраждали внаслідок війни. Найпершими допомогу отримують співробітники, які втратили рідних, потребують лікування чи відновлення житла. За рік фонд надав допомоги на понад 12 млн грн. Більше КСВ проєктів Auchan Україна за 2022 рік можна знайти за посиланням.

Власник мережі Сільпо звітує про збитки на 7,6 млрд грн за 2022 рік

ТОВ “Сільпо-Фуд”, що входить до торгово-промислової групи Fozzy Group і розвиває мережу продуктових супермаркетів Сільпо, за підсумками 2022 року збільшило чистий збиток у 4,1 рази – до 7,6 млрд грн. Водночас товарообіг компанії зріс на 6,1% порівняно з 2021 роком – до 62,4 млрд грн.

Станом на кінець минулого року мережа Сільпо разом з делікатес-маркетами Le Silpo нараховувала 305 супермаркетів загальною площею 428 000 кв. м в 71 місті України. Усього в 2022 році було відкрито вісім нових супермаркетів. Водночас роботу призупинили 18 супермаркетів мережі, розташованих на тимчасово окупованій території, 48 об’єктів вдалося відновити після деокупації та отриманих пошкоджень. Згідно зі звітом, у 2023 році компанія планує відкрити ще 10 нових супермаркетів, а до 2025 року збільшити їх кількість до 365 (без урахування потенційно деокупованих або розконсервованих об’єктів).

Харків’яни відкрили у Луцьку другий преміальний магазин Forta

Новий супермаркет Forta почав роботу 4 липня в Луцьку за адресою просп. Дружби народів, 2. Мережу на заході України розвиває харківський ритейлер Чудо маркет. Торговельна площа магазину складає близько 450 кв. м. У новому Forta market більше 6000 найменувань товарів. В асортиментну матрицю магазину входять класичні товари, як-от свіжі овочі та фрукти, м’ясо та риба, товари для побуту тощо. Особливим асортиментом є товари для гурманів та Forta Cafe, де можна придбати суші, бургери, салати та коктейлі. Торгову точку обладнано чотирма звичайними касами та двома касами самообслуговування. Нагадаємо, що перший гастромаркет Forta відкрився у березні 2023 року у ТЦ Baobab, ставши якірним орендарем.

Плюс один новий супермаркет Таврія В в Одеському регіоні

Продовольчий ритейлер Таврія В, який працює у південному регіоні (зокрема в Одесі, Одеській області, Миколаєві та Херсоні), відкрив 21 липня новий супермаркет в селищі Лиманка на території ЖМ “Совіньйон” за адресою провулок Південносанаторний, 2 (Одеська обл.). Це вже третій супермаркет, відкритий цього літа. Наразі ритейлер, що розвиває три основні напрямки мережі – гіпермаркети, супермаркети та магазини “крокової доступності” – нараховує 105 торгових точок.

Третя Фора у Вінниці та ще дві в столиці

Мережа магазинів Фора, яку розвиває Fozzy Group, продовжує активну експансію в регіони. Зокрема, 1 липня у Вінниці відкрився магазин за адресою вул. 600-річчя, 17. Вже 14 липня у Вінниці на проспекті Коцюбинського, 2 А, відкрився третій супермаркет в цьому місті. Сучасний, просторий та зручний магазин пропонує широкий асортимент товару, імпортні новинки, випічку власного виробництва, приємні акції та щотижневі знижки. Наступного дня відкрився перший магазин Фора у місті Хмільник (Вінницька область) за адресою проспект Свободи, 21 Б. Також у липні в столиці відкрився супермаркет Фора за адресою вул. Ясна, 8 та ще один – у Петропавлівській Борщагівці по вул. Княгині Ольги, 67 .

Ще чотири Делві в чотирьох містах

Національна мережа сімейних маркетів у липні розширила свою мережу одразу на чотири магазини. Зокрема, як повідомляє ритейлер на своїй сторінці в соцмережах, нові точки відкрилися у таких містах:

  • м. Дніпро, вул. Передовая, 427 К
  • м. Кам?янське, вул. Василя Стуса, 19
  • м. Біла Церква, вул. 2-га Піщана, 2
  • м. Запоріжжя, пр-т Преображенського, 5

Нагадаємо, за підсумками 2022 року мережа Делві налічувала 149 магазинів, а вже на кінець 2023 року планується розширити мережу до 170 маркетів. У червні цього року було відкрито вісім магазинів.