Сб. Дек 2nd, 2023

Українські маркетплейси АЛЛО, AUTO.RIA та DIM.RIA об’єдналися в освітній кампанії #шукай_українською, яка популяризуватиме україномовний пошук в інтернеті. В такий спосіб бренди намагатимуться вплинути на збільшення в пошукових системах запитів державною мовою. 

За результатами нещодавнього дослідження Gradus Research, 61% опитаних громадян спілкуються в побуті українською. Згідно з даними маркетплейсів, українці під час пошуку в інтернеті товарів чи послуг продовжують «гуглити» російською. Наприклад, із запитів на автомобільну тематику у пошукових системах лише 25% є україномовними.

Кампанія #шукай_українською відбуватиметься в соцмережах маркетплейсів. Тематичні дописи розповідатимуть про найчастіші помилки в написанні слів, хибний переклад, історії походження українських слів та ще багато іншого, що допоможе як покращити знання державної мови, так і привернути увагу до проблеми пошуку. 

Експертка проєкту #шукай_українською – Ольга Дубчак, філологиня, кандидатка наук та авторка книжок «Перемагати українською», «Бачити українською», «Чути українською» та інших.

«Партнерство – це завжди нові можливості. Адже тільки разом та об’єднавшись можна впроваджувати зміни на ринку. Ми вдячні колегам із АЛЛО, які відгукнулись на запрошення до участі в проєкті #шукай_українською. Ініціюючи цю кампанію в соцмережах, ми нагадаємо та покажемо, що українізація інтернету є надважливою. Ще минулого року ми відмовилися від російської мови у наших застосунках AUTO.RIA та DIM.RIA. Та попри все, ми бачимо, що українці продовжують шукати російською мовою. Можливо, через підказки браузера, можливо, за звичкою. Вірю, що #шукай_українською зможе якісно вплинути на інтернет-середовище. А також запрошую доєднуватись інші компанії», – розповідає Сергій Молдаховський, маркетинг-директор та член правління RIA.com.

«Національний маркетплейс АЛЛО максимально підтримує  україномовний пошук та підхоплює ініціативу колег.  Українська версія АЛЛО за дефолтом основна, і ми ведемо її активне SEO-просування. Освітня кампанія #шукай_українською – про перехід на українську мову не лише в розмовах, а й у звичці робити пошукові запити онлайн. Допоможемо нашим підписникам сформувати та закріпити таку звичку впродовж найближчих місяців завдяки освітнім постам та сторіз у соціальних мережах. У Facebook АЛЛО понад 500 тисяч підписників, а наш Telegram є одним з найбільших корпоративних каналів в Україні. Маю надію, що цей освітній проєкт та регулярні нагадування для мільйона наших підписників будуть актуальними надалі та допоможуть звикнути шукати українською», – коментує Артур Матковський, директор із маркетингу АЛЛО.

Кампанія триватиме понад три місяці, слідкувати можна на офіційних сторінках AUTO.RIA, DIM.RIA і АЛЛО у Facebook та Instagram за хештегом #шукай_українською.

AUTO.RIA, DIM.RIA та АЛЛО закликають й інші маркетплейси в своїх соцмережах долучитися до кампанії #шукай_українською.

 

Нагадаємо, AUTO.RIA маркетплейс для продажу та придбання перевірених авто. Завдяки перевіркам авто за VIN-кодом та технічним на СТО мільйони українців купують авто безпечно. DIM.RIA маркетплейс для купівлі та оренди перевіреного житла. Інспектори сервісу особисто фотографують кожну кімнату і види з вікон, роблять панорамні фото 360, перевіряють адресу, метраж і ціну квартир. AUTO.RIA та DIM.RIA продукти української ІТ-компанії RIA.com, що є частиною міжнародної компанії RIA.com Marketplaces O?, яка створена українцями. Наразі маркетплейси мають вебсайти та застосунки для пристроїв на базі iOS та Android.

АЛЛО – маркетплейс національного масштабу з товарами від електроніки, косметики та інструментів до одягу та меблів, з доставкою замовлень додому, на пошту або в магазини у понад 100 містах України. 

allo.ua – тицяй що хочеш!