Сб. Дек 9th, 2023

Алло, Укрзолото, Епіцентр, Цитрус, Forta, Сімі, Територія мінімальних цін, Чорноморка: хто з ритейлерів експериментував з форматами магазинів останнім часом та що у них вийшло.

Під тиском ситуації в країні ринок ритейлу активно змінюється. Компанії запускають альтернативні формати магазинів, які б могли активніше залучати нових покупців, забезпечувати більш комфортні умови для шопінгу, надавати можливість швидше отримувати онлайн-замовлення та/або ж адаптовуватися до змін у споживацьких звичках. Частина мереж запускає нові формати й як експеримент, щоб перевірити нові ідеї та концепції і, у разі успіху, почати їх масштабувати. Усе це дозволяє випробувати оновлені стратегії, дизайн торговельних локацій, обслуговування клієнтів і нагадувати споживачам і ринку про актуальність мережі. RAU розповідає, хто в українському ритейлі шукав нові цікаві підходи до шопінгу навесні 2023 року.

Хімчистки Мультисервіс від Епіцентр

У березні Епіцентр запустив нову спеціалізовану мережу з надання побутових послуг – Мультисервіс. Перші об’єкти запрацювали в оновлених торгових центрах Епіцентр в Івано-Франківську та в найбільшому ТЦ мережі на вулиці Полярній у Києві. Крім екочистки, кожна точка Мультисервісу включає такі послуги як прання та прасування, ремонт одягу та взуття, відновлення кросівок, шкіряних сумок, а також вже відому відвідувачам Епіцентр послугу виготовлення ключів в пункті КлючМайстер.

В компанії зазначають, що найбільша зацікавленість серед відвідувачів – у послугах професійної хімчистки одягу, взуття, подушок та текстилю. Ритейлер планує запуск точок Мультисервіс по всій мережі Епіцентр, а згодом – вихід на зовнішні локації. Площа кожного об’єкту становитиме приблизно 50 кв. м.

Місце розташування: Київ, вул. Полярна, Івано-Франківськ

Точки видачі Алло Express

До пошуку нових форматів мережу магазинів Алло підштовхнути зміни в економіці України та на ринку ритейлу. Оскільки доля онлайн-продажів в бізнесі Алло наразі близько 40%, в компанії почали вивчати можливість, яка б дозволяла покупцям отримувати свої замовлення поряд з домом. З цією метою національний маркетплейс запустив Алло Express – новий формат роздрібної мережі, який працюватиме суто як точки видачі товарів allo.ua з продажем найпотрібнішого асортименту аксесуарів.

Пілотний Алло Express відкрився у ТРЦ Euro Парк, розташованому на вул. Соборній, 140 А, у селі Софіївська Борщагівка Бучанського районі Київської області. Його площа складає близько 50 кв. м, що значно менша за площу інших магазинів мережі. В такому пункті можна отримати товари, замовлені на сайті або у мобільному додатку Алло. Для зручності клієнтів в Алло Express передбачено примірочну. Невдовзі ще один Алло міні-формату з’явиться в одному з віддалених районів Києва. Після аналізу ефективності роботи пілотних точок видачі Алло Express компанія ухвалюватиме рішення про масштабування нового формату по території всієї України.

Місце розташування: ТРЦ Euro Парк (Софіївська Борщагівка Київської області)

Річка від Чорноморки

Мережа гастролавок Чорноморка представила новий формат закладів Річка. Ключова особливість концепції – поєднання ресторану річкової риби з магазином фермерських продуктів, які можна як придбати і забрати з собою, так і поласувати за столиком у закладі. Площа Річки – близько 400 кв. м, розрахованих на 120 посадкових місць. У меню можна знайти щуку, карася, коропа й сома, а також придбати хліб, польові квіти, мед й інші продукти від фермерів. Раніше в цій локації на вул. Лаврській, 6 працював паб Патрік.

За інформацією The Village, другу «Річку» готують до відкриття у Львові на вулиці Шевській, що у центрі міста. Триповерховий заклад почне працювати вже у червня. Загалом Річка планується як мережевий проєкт, у планах відкриття 20 закладів формату в різних містах України.

Місце розташування: Київ, вул. Лаврська

Цитрус у стилі українських народних традицій

5 березня у львівському ТРЦ Forum Lviv відкрився новий магазин Цитрус в оригінальній стилістиці, натхненній українськими традиціями та мріями про Україну майбутнього. Ця ідея знайшла відображення в дизайні через поєднання дерева, металу, скляних конструкцій та ліпнини на стінах поряд з орнаментами на LED-екранах, а також колосками пшениці та українською символікою з блакитним небом й білими хмаринками на стелі. У новому магазині покупцям пропонують телевізори, ноутбуки, смартфони, планшети, побутову техніку, навушники, смартгодинники та ще багато всього від Samsung, Apple, Dyson, PlayStation, realme та інших брендів.

Площа торговельної зони магазину складає 347 кв. м, що робить його найбільшим магазином Цитрус серед усіх, представлений у Львові. Торговельний об’єкт став третім у місті та поки єдиним в оригінальному стилі.

Місце розташування: ТРЦ Forum Lviv (Львів)

Укрзолото в оновленому форматі

Ювелірна мережа Укрзолото відкрила магазин з оновленим дизайном та новим видом вітрин. Перший магазин в такому форматі почав роботу 3 квітня за адресою: Дніпро, бул. Європейський, 2. Його площа складає більше 200 кв. м. У магазині вперше використано інтерактивну вітрину з рухомою конструкцією, яка обертається на 360 градусів. У ній представлені золоті прикраси з напівдорогоцінним камінням. Іншими особливостями формату стали осучаснений дизайн інтер’єру та поєднання світлих кольорів з темно-зеленими елементами, що робить магазин більш комфортним і просторим.

Прикраси з асортименту розміщуються у своїх відокремлених тематичних зонах, що дає клієнтам більше зручності при виборі та консультуванні. Окрему увагу приділено зоні з трендовими прикрасами із колекції Limited Edition, яка займає центральну частину всього залу. Сучасний дизайн конструкції з нішами дозволяє виокремити прикраси лімітованої серії серед інших представлених прикрас. Новий магазин став 178-м під брендом Укрзолото.

Місце розташування: Дніпро, бул. Європейський

Територія мінімальних цін в новому стилі

Перший шопінг-центр Території мінімальних цін у новому форматі відкрився 17 березня у Львові біля Північного автовокзалу. Це двоповерховий магазин площею 2000 кв. м, в якому представлені різноманітні товари для щоденного життя усіх категорій покупців. Основне, що змінилося в форматі – це дизайн і ергономіка простору. Новий формат виконаний в білих кольорах, з білим обладнанням, з дерев’яними панелями та великою кількістю світлової навігації. Навігаційні таблички змінили з текстових червоних на піктограмні білі.

В компанії пояснили, що звичайні магазини мережі мають дещо застарілий дизайн, світло-сірі стіни та обладнання, а також малу кількість світлової навігації. Новим форматом ритейлер хоче донести, що Територія мінімальних цін – сучасна мережа, яка продає якісні товари за мінімальними цінами.

Місце розташування: Львів, біля Північного автовокзалу

Forta від Чудо Маркет

У березні під Луцьком відкрився преміальний гастромаркет Forta – новий бренд харківського продуктового ритейлера Чудо Маркет. Асортимент магазину включає як традиційний продуктовий кошик, так і готові страви. Також тут знайшлося місце для невеликого кафе із зоною посадки. Гастромаркет працює в новому торговому центрі Baobab.

Місце розташування: с. Рованці Волинської області

Сімі від Клевер Сторс

Керуюча компанія мережі маркетів Сім23 ТОВ «Клевер Сторс» представила новий бренд маркетів Сімі. Як пояснюють в компанії, його створили для того, “щоб бути ще ближчими, актуальнішими та цікавішими для аудиторії мережі”. Мережу виділяє новий стиль, лаконічна назва, впізнавана символіка ритейлера. Наразі вже працює 13 маркетів Сімі у західних регіонах країни.

Місце розташування: західні регіони України

Новий формат Osnova cafe в супермаркетах Osnova

Вінницька мережа Osnova реалізувала в своїх супермаркетах посадкову зону з видачею замовлень кулінарії. В зоні Osnova cafe ритейлер реалізував страви to go, закуски, страви здорового харчування, десерти та торти. Усе це покупці можуть спробувати як безпосередньо в Osnova, так і на доставку. Для контролю і оптимізації швидкості видачі піци встановили сенсорні монітори. У результаті можна бачити статистику по швидкості виконання замовлень та ефективність співробітників. За час очікування можна випити італійську каву, скуштувати авторські десерти та нові страви кулінарії.

Місце розташування: Вінниця