Чт. Ноя 30th, 2023

В Україні обмежать доступ до недобросовісних інтернет-магазинів. Йдеться про маркети, які продають товар, що не відповідає дійсності або не мають юридичної адреси.

Відповідний Закон ухвалила Верховна Рада України, повідомляє UCSC.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що велика кількість користувачів купують щось в інтернет-магазинах, не маючи достовірної інформації про самі продукти.

Останнім часом електронна комерція зростає, але їй все ще приділяють обмежену увагу законодавці. Внаслідок цього, багато онлайн-магазинів відмовляються надавати свою юридичну назву та фактичну адресу, а це ускладнює ідентифікацію порушників прав споживачів.

Що передбачає Закон №6134?

Прийнятий закон впроваджує директиву № 2011/83/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 25.10.2011. Вона, в свою чергу, встановлює визначення електронного торгового майданчика та електронного сервісу порівняння продукції, тобто прайс-агрегатора.

Також директива визначає їхню відповідальність щодо надання інформації про підприємства, які продають продукцію на вебсайтах маркетплейсів та прайс-агрегаторів.

Законопроєкт зокрема визначає принципи, на яких ґрунтується захист прав споживачів згідно з принципами ЄС.

Також Закон №6134 розширює дії Закону України «Про захист прав споживачів» на галузь харчової продукції щодо економічних прав споживача. Йдеться зокрема про порушення умов договору купівлі-продажу такої продукції в інтернет-магазинах та встановлення на неї цін.