Сб. Дек 2nd, 2023

У травні 2023 року індекс споживчих настроїв зріс на 7,4 пункту до 92 пунктів.

Про це свідчить щомісячне дослідження «Споживчі настрої в Україні» від Info Sapiens, пише UCSC.

Згідно з його результатами, українці покращили оцінку свого поточного матеріального становища (+6,1 до 50,5) і готові робити більше великих покупок (+4,2 до 66,2).

Також населення стало більш впевненим у своїх подальших доходах (+8,2 до 107,6), а загалом, індекс поточного становища зріс на 6,1 до 58,4 пунктів.

Ми спостерігаємо покращення оцінки особистого матеріального становища та оцінку доцільності великих покупок. Крім цього, населення України має більш позитивні економічні очікування як щодо власного матеріального становища, так і щодо розвитку економіки протягом п’яти років. Загалом спостерігається позитивна тенденція, стабільність якої істотно залежатиме від розвитку ситуації в Україні найближчим часом, – кажуть аналітики Info Sapiens.

Економічні очікування

Респонденти почали більш позитивно оцінювати перспективи розвитку економіки країни у найближчий рік, показник зріс до 101,4 пункта) та наступні п’ять років, зростання до 134,4 пунктів.

Показник індексу очікуваної динаміки безробіття у травні зменшився на 2 пункти, до 120,8 пунктів.

Незначно зріс індекс інфляційних очікувань (на 1,9 до 173,9 пунктів), а от сподівання українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців погіршилися. Про це свідчить індекс девальваційних очікувань, який зріс на 3,7 і становить 131,9 пунктів.