Сб. Дек 9th, 2023

Міністерство юстиції почало процедуру конфіскації активів групи VS Energy, яку пов`язують із росіянами, повідомляє UCSC.

За словами директорки Департаменту санкційної політики Мін’юсту Інни Богатих, подано позов до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Головна санкційна битва розпочата! Стягуємо активи росіян – корпоративні права у восьми обленерго, шести готелях, двох металургійних заводах, торговельному центрі в центрі столиці та іншій 31 юридичній особі. Також – грошові кошти близько 2,5 млн доларів, — написала вона.

Йдеться про російських олігархів Олександра Бабакова, Євгена Гінера, Михайла Воєводіна. VS Energy володіє корпоративними правами у двох ТЦ в Києві — “Метроград” і “Метрополіс”, а також шести готелях (мережа Premier Hotels & Resorts).

Деталі справи

Міністерство через суд хоче довести, що Олександр Бабаков, що є заступником голови Держдуми рф, виступає одним з бенефіціарів нідерландської компанії VS Energy International N.V. з активами в Україні, а Воєводін і Гінер є його бізнес партнерами.

Позов з додатками містить понад 11 тис. сторінок і ґрунтується на доказах, отриманих в рамках кримінальних проваджень, інформації розвідувальних, антикорупційних органів, інших державних установ, громадських організацій та публічній інформації.

У VS Energy запевняють, що власниками групи є громадяни Євросоюзу (Латвії та Німеччини) і наполягають, що Гінер ніби-то перестав бути акціонером компанії у 2014 році. Участь Олександра Бабакова та Михайла Воєводіна у VS Energy взагалі спростовують.