Сб. Дек 9th, 2023

Ритейлери змушені скорочувати інвестиційні витрати через макроекономічну ситуацію. Оскільки на прибутковість торгових точок сильно впливають інфляція, зростання цін на енергоносії, тиск на заробітну плату, падіння вартості продуктового кошика.

Про це заявив президент Modern Expo Богдан Лукашик під час дебатів «Управління інвестиціями під час кризи витрат» на форумі Retail Trends 2023, пише UCSC з посиланням на All Retail.

За його словами, ще кілька років тому ритейлери могли нормально функціонувати на окремих локаціях, а зараз навіть говорити важко про окупність інвестицій цього типу.

Сьогодні ритейлери посилили цінові переговори постачальниками обладнань для магазинів, компанії хочуть купити звичне для них обладнання, але за нижчою ціною.

Є й інший шлях до економії, він базується на операційній оптимізації процесів, що відбуваються всередині магазину.

Ми спостерігаємо нестабільну ситуацію ціново-акційного просування, яка загострюється через конкуренцію між окремими мережами. Це глухий кут. У такий спосіб мережа приваблива тільки для «мисливців за вигідними цінами», тобто тих людей, які приходять купити товар за найнижчою ціною поблизу, — пояснив Богдан Лукашик.

На чому варто зосередитись?

На думку президента Modern Expo, ритейлерам краще сконцентруватись на формуванні бренду та лояльності споживачів. Це дасть змогу досягти більш тривалого ефекту.

Також спікер наголосив, що формувати лояльність клієнтів мережі мають шляхом змін у внутрішніх процесах.

Головна задача — позбутися елементів, які не будують лояльність споживачів. Персонал мережі має зосередитися на тому, щоб споживачеві хотілося повернутись у цей магазин і придбати ще більше товарів.