Пн. Дек 11th, 2023

У Верховній Раді в першому читанні ухвалили законопроєкт № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб і їхніх об’єднань у перехідний період». Він забороняє реєструвати нові фермерські господарства та реорганізувати старі. Про це пише виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободянюк, передає The page.

Зокрема, стаття 20 законопроєкту забороняє створення юридичних осіб в організаційно-правових формах фермерського господарства. А стаття 22 зобов’язує власника фермерського господарства протягом п’яти років реорганізувати підприємство (злиття з господарським товариством, приєднання до господарського товариства, перетворення на господарське товариство) або його ліквідувати.

Такі вимоги встановлено також для власників підприємства об’єднання громадян (релігійної організації, профспілки), комунальних підприємств і кооперативів.

На думку Івана Слободянюка, це ставить фермера перед питанням: припиняти власну діяльність чи перетворюватися на ТОВ.

«Пункт 6 проєкту визначає, що до приведення законодавства у відповідність із цим законом нормативно-правові акти застосовуються в частині, що йому не суперечить. Вибір невеликий: ліквідуйся або перетворюйся на ТОВ. Що чекає на фермера? Необхідність збирати документи та проводити реєстраційні дії, невизначеність щодо статусу наданої для обробітку землі, уразливість до рейдерів. Чи містить законопроєкт відповідь на ці питання? Ні», — пише Слободянюк.

Наприкінці голова Всеукраїнського конгресу фермерів закликав до діалогу та спільного обговорення таких норм.

Нагадаємо, що експорт молочної продукції з України в січні — лютому 2023 року збільшився на 55% — до 16,4 тис. тонн. У грошовому вираженні зростання сягнуло 33% — $35,8 млн.