Сб. Дек 2nd, 2023

З 1 січня усі магазини та супермаркети в Україні, що працюють у населених пунктах із населенням від 5 тисяч осіб, зобов’язані надати покупцям можливість розраховуватись за покупки карткою, пише ucsc.org.ua.

Якщо продавець відмовляє у такій можливості, покупець може поскаржитись до вищезазначеного відомства і заявити про порушення своїх прав.

На сайті відомства зазначають, що згідно зі статтею 17 закону “Про захист прав споживача”, споживач має право на безготівкові розрахунки. Крім цього, право розраховуватись карткою є частиною законної вимоги законодавства, але деякі винятки все ж є.

Винятки з правил

До січня наступного року без можливості безготівкового розрахунку можуть працювати магазини та супермаркети, які перебувають у населених пунктах із населенням до 5 тис. осіб.

Зазначається, що якщо цей населений пункт перебував в окупації, підприємці можуть протягом трьох місяців працювати без розрахунку карткою, незалежно від кількості мешканців.

В усіх інших випадках споживач має право звернутися до Держпродспоживслужби зі скаргою. За це бізнес можуть оштрафувати.

Чи можуть охоронці перевіряти речі в супермаркеті?

Раніше ми розповідали, що якщо при виході з супермаркету чи магазину ваші особисті речі намагається перевірити власник, директор, охоронець чи продавець, ви маєте право попросити його пред’явити спеціальні документи на обшук.

Без цих документів вас не мають права обшукувати. Також охорона супермаркету не має права вас затримувати та тим паче погрожувати.

Якщо ж у охоронця є сумнів щодо чесності покупця, він має право викликати поліцію і вже правоохоронці будуть проводити подальші дії.