Чт. Ноя 30th, 2023

За останній рік, з моменту початку повномасштабної війни, в Україні було зареєстровано понад 202 тисячі нових ФОП. Найбільше нових бізнесів відкрилося у сфері роздрібної торгівлі, пише ucsc.org.ua.

За даними платформи Опендатабот, після відновлення можливості відкривати ФОП у застосунку Дія, лише за першу добу було створено понад тисячу нових бізнесів. У квітні ця кількість зросла удесятеро і сягнула 12,6 тисяч.

З того моменту кількість ФОПів постійно зростала, сягнувши піку у вересні (20,1 тис.)

Протягом осені та початку зими відбувся невеликий спад, пов’язаний з блекаутами та масованими обстрілами росією енергетичної інфраструктури. На початку цього року кількість нових малих та середніх підприємців почала знову рости.

Аналітики зазначають, що з початку вторгнення, найбільше нових ФОПів зареєстрували кияни — 29 тисяч, 16,8 тисяч підприємців з’явилось у Львівській області. Третє місце у топі посідає Дніпропетровщина, там зареєстрували 15,9 тисяч нових бізнесів.

Топ-сфер

Повномасштабна війна серйозно змінила і напрямки діяльності малого та середнього бізнесів.

Так, перед початком повномасштабного вторгнення перше місце за кількістю реєстрацій нових фопів посідав КВЕД «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», а категорії «Надання інформаційних послуг» та «Надання інших індивідуальних послуг» обіймали третю та четверту позиції, — підкреслюють аналітики.

В Опендатабот наголошують, що минулого року до топу найпопулярніших ФОПів увірвалися галузі, пов’язані з торгівлею. Програмісти посунулися на друге місце, поступившись підприємствам у сфері роздрібної торгівлі (25,1%).

На третьому місці бізнеси у сфері оптової торгівлі автотранспортом, а інформаційні та індивідуальні послуги обіймають 5 та 7 місця у переліку.