Сб. Дек 2nd, 2023

Україна має на законодавчому рівні підтримати малого виробника крафтових спиртних напоїв і спиртових дистилятів. Так, на розгляд Верховної Ради буде винесено проєкт закону № 5762 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва», пише The page.

Перший заступник міністра аграрної політики України Тарас Висоцький зазначив, що законопроєкт має стимулювати розвиток і допоможе легалізувати малих підприємців, які виробляють і продають крафтові спиртні напої та спиртові дистиляти.

Цей законопроєкт разом із Законом України «Про географічні зазначення спиртних напоїв» сприятимуть розв’язанню одразу декількох завдань, зокрема, погодженню ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів і спиртних напоїв, створенню додаткових можливостей для перероблення сільськогосподарської продукції.

Реалізація законопроєкту також сприятиме просуванню української крафтової продукції на зовнішні ринки, оскільки в Україні є всі умови для розвитку унікальної за якісними та смаковими властивостями продукції.

«Зараз важливо допомагати розвитку галузей підприємництва, які наповнюють бюджети всіх рівнів і позитивно впливають на зайнятість населення, особливо в сільській місцевості», – пояснив Висоцький.

Відповідно до документа, пропонується внести зміни до законів «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного й плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про виноград і виноградне вино», зокрема:

  • визнати малими виробниками дистилятів суб’єктів господарювання, що виробляють спиртові дистиляти та спиртні напої з власних дистилятів, обсяг реалізації яких не перевищує 10 тис. декалітрів за календарний рік, і встановити вимоги до їхньої матеріально-технічної бази;
  • спростити процедуру ліцензування виробництва та зменшити вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів із 500 тис. грн до 30 тис. грн;
  • розширити перелік спиртових дистилятів, дозволених для використання у виробництві алкогольних напоїв;
  • погодити норми законодавства щодо ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів, виключивши положення щодо обов’язкової сертифікації спирту, дистилятів, біоетанолу та тютюнових виробів.