Чт. Ноя 30th, 2023

Ціни на овочі в Україні вже досягли сезонного піка. Але значного здешевлення можна очікувати лише з появою нового врожаю. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише The page.

«Ми розуміємо, що є певна сезонність. Звісно, здешевлення буде. Завжди так — у міру збільшення врожаю молодих, а потім і всіх овочів ціна буде зменшуватися», — сказав він.

Висоцький зазначив, що щорічно навесні овочі найдорожчі. І зараз ми фактично проходимо ціновий пік. За його словами, цього року до ціни додалося ще два чинники. Зокрема, енергетична криза, яку створювала країна-агресор, оскільки зберігання потребує затрат електроенергії.

Велика частина сільгосппродукції зіпсувалася. Через це зросла залежність від імпорту. Крім того, багато овочів, передусім цибулі та моркви, вирощувалися в Херсонській і Запорізькій областях, але через окупантів вони не були доступні українському споживачу.

Заступник міністра розповів, що аграрії збільшили посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі в різних областях України й цього року очікується більший урожай.

Водночас за його словами, найскладніший з погляду доступності й ціни період ми пройшли.