Сб. Дек 9th, 2023

З 85 брендів, які заявили про вихід з ринку Росії, на початок 2023 року лише приблизно 25% справді повністю закрилися. Про це йдеться в дослідженні консалтингової компанії CMWP. Йдеться про бренди, що представлені в торгових центрах (ТЦ), пише The page.

Поточний статус міжнародних брендів у Росії:
  • зупинення роботи – 34%;
  • повний вихід – 25%;
  • повний вихід, продаж – 26%;
  • продовження роботи – 6%;
  • локалізація – 6%;
  • часткове зупинення – 2%.

До тих, що повністю пішли, належать ІKEA, Jysk, Decathlon, бренди групи H&M і частина брендів Inditex Group.

«Побоювання щодо масового відходу світових торгових брендів не справдилися. Майже 40% із них знайшли можливість залишитися, значною мірою завдяки переуступці прав власності окремих ритейл-брендів новим власникам», – йдеться у звіті CMWP.

Приблизно третина (32%) брендів, представлених у російських ТЦ, знайшли нових власників для свого бізнесу: продали новим власникам (наприклад, усі бренди LPP Group, частина брендів Inditex і Moneks Trading) або передали в управління локального менеджменту (L’occitane, Deichmann). У разі продажу новими власниками (67%) переважно стали російські компанії. Далі йдуть власники з ОАЕ (19%), ліванські та турецькі компанії (по 7%).

Ще 6% відновили роботу після зупинення або продовжили працювати. Наприклад, бізнеси франчайзі переважно продовжили роботу навіть у тих випадках, коли франчайзери (власники бренду) заявляли про вихід із ринку (Burger King, Papa John’s). Деякі змінили назву (якщо бренди були представлені на ринку РФ через дистриб’юторів і партнерів).

Майже 2% заявили про зупинення інвестицій або обмеження операцій на локальному ринку. Водночас у режимі заморожування все ще залишається третина (34%) ритейл-брендів. З-поміж тих, хто ще не сформував стратегію роботи у РФ, — Uniqlo, Adidas, Estee Lauder тощо.