Сб. Дек 9th, 2023

В Україні різко зросли ціни на овочі. Вартість огірків вже легко подолала тризначний бар’єр і рвонула вище. Не відстають від огірків і тепличні помідори. Ціни на томати також значно перевищили сотню гривень.

Аналітики кажуть, що вартість тепличних овочів значно «підігрів» землетрус у Туреччині, пише znaj.ua, передає today.ua.

Цієї зими ціни на тепличні овочі і так були високими. Через систематично перебої з електропостачанням багато українських тепличних комбінатів відмовилися від вирощування овочів у нинішньому сезоні. Адже електроенергія постійно пропадає, а на генераторі «далеко не поїдеш», бо собівартість такої продукції буде надзвичайно високою. Тому в Україні зараз продають переважно імпортні, здебільшого турецькі, овочі.

Проте землетрус у Туреччині відчутно вдарив по турецькій промисловості, і по ринку тепличної продукції зокрема. Постачання тепличних овочів із цієї країни різко скоротилося, що викликало певний дефіцит на українському ринку свіжих овочів.

Нині мінімальна ціна на найдешевші помідори стартує з 99,15 грн/кг. При цьому кілограм томатів сливка коштує понад 120 гривень. А рожеві помідори взагалі впритул підібралися до 160 грн/кг.

Втім, експерти прогнозують, що така ситуація триватиме недовго, і незабаром в Україну активніше піде імпорт з європейських країн. До того ж, зараз, коли в Україні ситуація з електрикою почала налагоджуватися, на ринок із часом почне надходити й продукція від вітчизняних виробників.