Сб. Дек 2nd, 2023

Критичного впливу енергетичної кризи на виробництво харчових продуктів не передбачається. Наразі немає ризиків для продовольчої безпеки України.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише The page.

«Перший аспект – це фізична доступність до продукції. В Україні достатнє виробництво всіх основних видів продукції, зокрема, молочної та м’ясної. Спостерігається тенденція до відновлення після різкого падіння на початку війни. Другий аспект – ціни на цю продукцію та вплив енергетичної кризи», — зазначив заступник міністра.

Завдяки адаптивності наших виробників ситуація стабілізується. Тому, за словами Висоцького, різких коливань цін не передбачається.

Для цього уряд впроваджує програми підтримки для виробників. Зокрема, це програма доступного кредитування «5-7-9%», продовження якої заплановано на поточний рік. Також Мінагрополітики веде роботу щодо можливості надання виробникам доступу до безперебійного електропостачання цих підприємств.

Щодо впливу енергетичної кризи Тарас Висоцький зазначив, що малі та середні виробники вистояли. Це підтверджують показники – з жовтня минулого року виробництво зменшилося лише на 2%.

«Енергетика може впливати на ціноутворення загалом. Щодо м’ясної та молочної продукції, то в структурі собівартості це не більш як 5 — 10%, залежно від типу продукції. Наразі критичного впливу енергетичної кризи на виробництво не передбачається», — підсумував заступник міністра.