Чт. Лип 18th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Асоціація ритейлерів України підрахувала загальну кількість гуманітарної допомоги, що була надана вітчизняним ритейлом за десять місяців війни (з 24 лютого по 31 грудня 2022 року).

Загалом за десять місяців війни українські ритейлери зібрали та передали допомоги на суму 2,7 млрд грн, пише RAU. Зокрема, на потреби армії та територіальної оборони було передано продовольчої продукції на суму 516,8 млн грн та непродовольчої продукції на суму понад 710,7 млн грн. Населенню було надано продовольчої гуманітарної допомоги на суму понад 430,1 млн грн та непродовольчої гуманітарної допомоги на суму понад 622,8 млн грн.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Крім того, ритейлерами, було зібрано понад 255,5 млн грн фінансової допомоги на придбання транспортних засобів та передано медикаментів на суму 130,4 млн грн.

До допомоги армії та населенню долучились ритейлери з різних сегментів – FMCG, drogerie, техніка та електроніка, fashion, фармацевтика та інші.

Наприклад, мережа Novus спільно зі своїм литовським фондом Food for Ukraine надає допомогу соціально незахищеним українцям, які особливо важко переживають наслідки повномасштабного вторгнення росії. Так, з лютого по кінець грудня 2022 компанія передала понад 360 000 продуктових наборів на суму більше як 65 млн грн. До кінця зими мережа передасть ще тисячі наборів, на які було виділено близько 2 млн грн. Товари першої необхідності надходять тим, хто саме зараз найбільше потребує підтримки.

Серед адресатів – мешканці Гостомеля, Бородянки, Вишгорода, а також самотні пенсіонери, люди з інвалідністю та ті, чиї домівки зруйнували ворожі снаряди. Окрему увагу Novus приділяє дітям, оскільки саме ця категорія населення особливо гостро переживає реалії воєнного часу. Крім допомоги продуктами, малюків забезпечують всебічною підтримкою: з настанням холодів передали понад півтори тисячі ковдр, напередодні навчального року Novus разом з клієнтами зібрав до школи 1500 учнів, закупивши базову канцелярію, а до Всесвітнього дня серця мережа об’єдналася з Інститутом серцево-судинної хірургії імені Амосова та влаштувала безкоштовне обстеження дітей із малозабезпечених сімей. Перед Новим роком для півтори тисячі дітей-сиріт, з малозабезпечених родин були організовані заходи із виставами, іграми та корисними подарунками. А також в мережі на постійній основі діє проєкт “Велике маленьке серце”, який успішно допомагає збирати кошти на лікування дітей з вродженими вадами серця.

Інвестиційна група Volwest Group, що розвиває мережі Наш Край та SPAR сформувала 32 026 сухих пайків на суму 6,457 млн грн для військових Збройних сил України, Тероборони, спецпризначенців, які перебувають у найгарячіших точках бойових дій, щоб забезпечити їм повноцінне харчування. “Ми доставили в Україну та розподілили 430 тонн гуманітарної допомоги на суму 13,951 млн грн (445 000 євро). Також ми надали допомоги 7037 вимушеним переселенцям на суму 56,719 млн грн. Формуємо та відправляємо аптечки і тактичні наплічники. Також 150 896 кг сухих кормів ми відправили у притулок для тварин Сіріус у Київській області, Мирноградське товариство захисту тварин у Донецькій області, у Харківський районний осередок Сіріус тощо”, – розповідають в компанії.

Metro Україна за 10 місяців сформувала та передала 500 тонн продовольчої та непродовольчої допомоги для армії та гуманітарної допомоги для цивільного населення, яка у грошовому еквіваленті складає понад 35 млн грн. За цей час мережа змогла підтримати 138 військових частин ЗСУ, 72 підрозділи ТрО, 100 благодійних і громадських організацій, 69 закладів, що готують для воїнів, 27 лікарень та 12 притулків для тварин.

За рік війни Auchan Україна передав понад 60 млн грн на допомогу військовим та населенню. Компанія напряму співпрацює із владою різних рівнів та з великою кількість благодійних фондів та волонтерських організацій. На гуманітарні потреби було направлено більше 350 тонн товарів, а співробітники мережі приготували понад 200 000 гарячих обідів. Весною у рекордно короткі строки компанія створила благодійний фонд “Auchan з Тобою” для допомоги своїм колегам та їхнім сім’ям, які постраждали внаслідок військових дій. На даний момент, фінансову допомогу від фонду отримало більше 40 співробітників. Здебільшого кошти були надані на відбудову пошкодженого або зруйнованого житла та на лікування травм.

Оперативний штаб, організований мережею EVA 26 лютого, cтаном на грудень 2022 року задовольнив понад 410 запитів з усієї України, передавши близько 120 000 одиниць необхідних товарів на 5,4 мільйона гривень. Крім того, одразу після 24 лютого мережа перерахувала 2,5 мільйони гривень до фонду “Повернись живим”. Також мережа передала благодійному фонду GoodWill з Києва один зі своїх складських конвеєрів для швидшого сортування гуманітарних вантажів, а на потреби Сил оборони України віддала два власних квадрокоптери і ще два (вартістю близько 220 000 грн) придбала спеціально за запитом підрозділу аеророзвідки однієї з військових частин.

Для зенітної ракетної бригади повітряного командування „Схід“ мережа закупила 200 бронежилетів за понад $119?000. З кінця лютого EVA забезпечує комплексними обідами поранених захисників, що проходять лікування у лікарні ім. Мечникова (Дніпро). Наразі сума цієї допомоги складає близько 1 мільйона гривень. А з 5 травня у EVA стартував проєкт EVA та БФ “КОЛО” – “Корзини допомоги”, який передбачає для клієнтів можливість залишити у спеціальних кошиках необхідні товари для ЗСУ, ТрО і лікарень. Станом на грудень понад 320 коробок із засобами гігієни, репелентами, шкарпетками, паперовими виробами та іншою потрібною продукцією були розподілені на 28 військових частин та формувань.

Також 16 травня розпочав роботу проєкт EVA та фонду “Повернись живим” під назвою “Підтримай захисників”. Він передбачає можливість перевести на касах магазинів будь-яку добровільну суму від 1 грн для допомоги ЗСУ. Станом на кінець грудня до ініціативи “Підтримай захисників” долучились понад 1,1 мільйона клієнтів EVA, переказавши близько 14 мільйонів гривень. На ці кошти фонд “Повернись живим” придбав для Сил оборони України міношукачі, саперні комплекти, балістичні шоломи, радіостанції, набори для розмінування, навушники, квадрокоптер, портативну зарядну станцію. Півтора мільйона гривень, отримані від клієнтів EVA у період з 28 жовтня по 22 листопада, було спрямовано на проєкт BLACK BOX, який “Повернись живим” реалізовує спільно з Генеральним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Компанія безпосередньо також долучилася до ініціативи фонду та ГУР, передавши на неї 1 мільйон гривень.

Асоціація ритейлерів України висловлює подяку усім компаніям, які продовжують не лише підтримувати економіку країни, але й активно допомагати населенню та нашим захисникам. Особлива вдячність ритейлерам, які зробили гуманітарну допомогу важливою частиною своєї діяльності, серед яких: Епіцентр К, АТБ, Mеtro Cash & Carry Україна, Wolwest Group, Fozzy Group, Novus, Ашан, ЕКО Маркет, Сім23, OKWINE, Varus, Економ, Море пива, Рукавичка, Копійка, Файно Маркет, box експрес маркет, KFC, Свій маркет, Грош, Коло, Comfy, Фокстрот, Moyo, ВТМ Техніка, IStudio, Аптека АНЦ, аптека Подорожник, Аптека Зі, LC Waikiki, Decathlon, Athletics, Arber, Територія min, Bomond, Argo, Estro, Intimissimi, Calzedonia, Famo, Eva, Yves Rocher, Антошка, Akvarel, Librarium, Watsons, ISEI, Usupso та KLO.

Гуманітарна діяльність вітчизняних ритейлерів є важливим внеском у спільну перемогу України над росією.

Довідка.

Інформація про гуманітарну допомогу була надана близько 40 найбільшими українськими ритейлерами з різних сегментів: FMCG, drogerie, техніка та електроніка, fashion, аптеками та іншими.