Ср. Дек 6th, 2023

Ринок торговельної нерухомості не припинив розвитку навіть в умовах війни, тож цього року українців чекає відкриття семи нових ТРЦ.

Про це розповіла директор Української торгової гільдії (UTG) Євгенія Локтіонова агентству “Інтерфакс-Україна”, пише ucsc.org.ua.

За словами експертки, після початку повномасштабної війни усі оператори ринку комерційної нерухомості переглянули свої плани.

На початку 2022 року близько 20 торгових центрів анонсували своє близьке відкриття, але відкрилися лише дев’ять ТРЦ. Найбільше нових об’єктів з’явилося у Львові та області, далі Київ, Ужгород, Рівне та Івано-Франківська області.

Інші девелопери відмовились від плану відкрити ТРЦ через війну.

Але життя триває, тож, за словами Локтіонової, нас чекає відкриття цілих семи нових торгових центрів у 2023 році.

Що відкриється у 2023 році?

Директорка UTG розповідає, що у квітні цього року планується до запуску ТЦ “Одіс” в Ізмаїлі. Його орендна площа (GLA) становить 2 тис. кв. м, а загальна (GBA) – 2,5 тис. кв. м.

Наприкінці року має запуститися ще один ТРЦ в Ізмаїлі – Pokrovsky (GLA 4,5 тис.кв.м, GBA 5,3 тис.кв.м).

У Харкові до відкриття готується масштабний проєкт ТРЦ Planeta Mall (GLA 70 тис.кв.м, GBA 110 тис. кв.м).

Також анонсовано відкриття двох ТРЦ в Одесі – “Акварель” та “Меркурій”, а у Івано-Франківську планується відкриття другої черги ТРЦ “Велес” у третьому кварталі року.

У Трускавці у четвертому кварталі поточного року має відкритися ТЦ Vector, а у Дрогобичі – ТЦ Park.

Що перенесли на 2024 рік?

На наступний рік перенесено відкриття ТРЦ White Lines у Києві (GLA 27 тис. кв. м, GBA 40 тис. кв. м).

Крім цього, на кінець року анонсовано запуск ТРЦ Proskyrov Plaza у Хмельницькому і ТРЦ Brigantina у Вінниці.

Торгово-розважальні центри, що відкрились в 2022 році

Торгово-розважальні центри, що планують відкритись в 2023-2024 роках

Наразі, як ми й прогнозували раніше, найбільш затребувані формати – невеликі ТЦ районного формату площею 10-15 тис. кв. м. Саме такі об’єкти показали нині себе найстійкішими. Щодо шансів реалізації раніше заявлених великих проєктів у столиці, то до кінця війни рухів ніяких не буде, – пояснила Локтіонова.

У той же час співвідношення системних і локальних гравців залежить від регіону та розміру проєкту. Якщо ТРЦ працює у місці з великою кількістю потенційних покупців, має велику площу та відповідає запитам системних гравців, їх частка там буде вищою, ніж у невеликих об’єктах.

Але зараз на першому плані постає питання безпеки розташування, тому багато системних гравців почало придивлятися до ТРЦ у західних областях.