Пн. Дек 11th, 2023

В жовтні-грудні 2022 року група «Кернел» Андрія Веревського знизила переробку насіння соняшника на 34% до 653 тис. т у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Про це йдеться в квартальному звіті групи за жовтень-грудень 2022 року, який було оприлюднено 20 січня, пише The page.

Група знизила продажі соняшникової олії у в останньому кварталі 2022 року на 17% до 345 тис. т (порівняно з аналогічним періодом попереднього року), у тому числі олії в пляшках — до 26 тис. т.

Експорт з портових терміналів в жовтні-грудні 2022 року знизився на 56% до 1,5 млн т зерна, соняшникової олії та шроту, порівняно з аналогічним періодом минулого року. На обсяги експорту, нагадує «Кернел», суттєво вплинула блокада українських глибоководних чорноморських портів, повільні російські перевірки суден в «зерновому коридорі». Експорт альтернативними шляхами — залізницею, річкою та автотранспортом — був мізерно малим.

Працювали тільки шість з дев’яти олійноекстракційних заводів; ще два розташовані в зоні високого ризику в Харківській області, виробництво на третьому група також припинила.

Постійні вимкнення електроенергії через російські обстріли стали фактором падіння виробництва.

У звіті також йдеться про те, що у грудні 2022 року один із олійноекстракційних заводів групи у Харківській області зазнав російського ракетного обстрілу. Суму збитків поки оцінити неможливо.

Загалом з лютого 2022 року 18 співробітників «Кернела» загинули, захищаючи Україну, ще 61 працівник отримав поранення.

Нагадаємо, що у грудні 2022 року один з найбільших агроекспортерів України група «Кернел» завершила придбання 100% акцій терміналу з перевалки соняшникової олії, в порту «Південний» Одеської області.